ImageGlass 5.5.7.26

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ImageGlass to lekka i wielofunkcyjna przeglądarka plików graficznych, która ma zastąpić narzędzie wbudowane w system Windows. Świetnie radzi sobie z formatami nieobsługiwanymi przez popularne "okienka".

Dzięki specjalnej funkcji wykorzystującej pamięć operacyjną komputera do wstępnego wczytania kolejnego obrazu, ImageGlass przeprowadza ten proces płynniej aniżeli domyślna przeglądarka plików graficznych dla systemu Windows. Pozwala to również na szybszą zmianę rozmiaru i orientacji danego pliku graficznego.

ImageGlass zapewnia szybki dostęp do poszczególnych opcji. Z poziomu głównego okna programu możemy skorzystać z funkcji Open File (Otwórz Plik), by przejść do archiwum plików JPG. Na pasku narzędzi znajduje się także opcja, za pomocą której natychmiastowo obrócimy plik graficzny w lewą lub prawą stronę, przybliżymy lub oddalimy obraz, a nawet przeprowadzimy operację skalowania obrazu do rozmiaru wyświetlacza bądź odwrotnie.

Opisywany program pozwala także na konwertowanie plików graficznych przy użyciu niezwykle prostego narzędzia. Wybieramy z rozwijanej listy nowy typ pliku i zapisujemy w dowolnym katalogu. ImageGlass oferuje ponadto opcję zmiany tła, przełączanie na widok pełnoekranowy, wyświetlanie miniaturek, zapewnia dostęp do ustawień programu oraz umożliwia prezentację grafiki w formie pokazu slajdów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 02.10.2017 18:57

Całkiem dobra przeglądarka z możliwością zastosowań także w firmie, niestety w obecnej wersji z dość istotną jak dla mnie wadą. Szerokość panelu z miniaturami można sobie skonfigurować, aby były wyświetlane np. w trzech lub czterech kolumnach (przy zachowaniu pełnego rozmiaru głównego obrazu), na panoramicznym ekranie- bardzo praktyczna rzecz, tyle, że nie da się zapamiętać i po powtórnym starcie znowu mam jedną kolumnę. W poprzedniej wersji tego błędu nie było, raz ustawiona szerokość tego panelu zostawała automatycznie zapamiętana.

MusicMen   1 #5 29.08.2017 23:17

Program posiada spolszczenie oraz skórki do pobrania za darmo ze strony producenta.

Fafrocel   10 #4 12.12.2016 17:02

Niby wszystko fajnie ale... po skojarzeniu danego rozszerzenia, przykładowo .jpg, siłowo podmienia ikonę wszystkich .jpg bez możliwości zmiany.

Dementor   38 #3 20.01.2016 02:04

Z poziomu ImageGlass możemy opublikować zdjęcia na Facebooku.To duży jej walor.

darek719   42 #2 03.11.2015 23:21

dobra, lekka i bezpłatna przeglądarka plików graficznych.

  #1 23.02.2015 13:51

Nie wspiera wielostronicowych TIFF-ów (pokazuje jedynie pierwszą stronę, brak informacji o ilości stron).