ImageGlass ImageGlass 8.0.12.8

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

ImageGlass to lekka i wielofunkcyjna przeglądarka plików graficznych, która ma zastąpić narzędzie wbudowane w system Windows. Świetnie radzi sobie z formatami nieobsługiwanymi przez popularne "okienka".

Dzięki specjalnej funkcji wykorzystującej pamięć operacyjną komputera do wstępnego wczytania kolejnego obrazu, ImageGlass przeprowadza ten proces płynniej aniżeli domyślna przeglądarka plików graficznych dla systemu Windows. Pozwala to również na szybszą zmianę rozmiaru i orientacji danego pliku graficznego.

ImageGlass zapewnia szybki dostęp do poszczególnych opcji. Z poziomu głównego okna programu możemy skorzystać z funkcji Open File (Otwórz Plik), by przejść do archiwum plików JPG. Na pasku narzędzi znajduje się także opcja, za pomocą której natychmiastowo obrócimy plik graficzny w lewą lub prawą stronę, przybliżymy lub oddalimy obraz, a nawet przeprowadzimy operację skalowania obrazu do rozmiaru wyświetlacza bądź odwrotnie.

Opisywany program pozwala także na konwertowanie plików graficznych przy użyciu niezwykle prostego narzędzia. Wybieramy z rozwijanej listy nowy typ pliku i zapisujemy w dowolnym katalogu. ImageGlass oferuje ponadto opcję zmiany tła, przełączanie na widok pełnoekranowy, wyświetlanie miniaturek, zapewnia dostęp do ustawień programu oraz umożliwia prezentację grafiki w formie pokazu slajdów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość, przejrzystość, nowoczesny interfejs
Domyślne ikony, migające paski przewijania
ocena użytkownika
09.09.2019 19:59 • Recenzja do wersji 7.0.7.26

Absolutnie rewelacyjny zamiennik koszmarnej przeglądarki zdjęć z Windows 10! Szybki, przejrzysty, elegancki, nieprzeładowany dodatkowymi opcjami!

UWAGA!: program wygląda znacznie lepiej niż na nieaktualnych już zrzutach ekranu prezentowanych na DP, najlepiej - z opcjonalnymi motywami Win 10 dostępnymi do pobrania ze strony autora. Stamtąd też należy pobrać alternatywne ikony dla plików - domyślne mają koszmarne kolory, alternatywne są ładne i płaskie.

Dodatkowo należy WYŁĄCZYĆ paski przewijania, inaczej będą nam migać przy przełączaniu plików graficznych o różnych rozmiarach, zanim program dopasuje je do okna - to chyba jedyny "problem" z aplikacją.

Program kapitalnie wpisuje się w stylistkę Windows 10, posiada najważniejsze dla prostej przeglądarki funkcje, jest kilka razy szybszy od systemowego potworka w UWP i ma lepszy UI, pozwala umieścić pasek miniatur na dole albo po prawej, obsługuje profile kolorów, pobiera grafiki ze schowka, można w nim skonfigurować dowolnie pasek narzędzi i skróty klawiatury i myszy... Naprawdę świetna rzecz.