Imagine 1.0.9

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Imagine to niewielka, darmowa przeglądarka graficzna oferująca obsługą najpopularniejszych plików graficznych w tym PNG, JPG, GIF, BMP, PCX, TGA, TIFF, ICO, CUR, LBM, ANI, FLI, WMF, EMF jak również bezstratnych formatów RAW zapisywanych przez aparaty fotograficzne.

Program pomimo niewielkich rozmiarów oferuje całkiem spore zaplecze możliwości. Wśród narzędzi oferowanych przez Imagine znajdziemy funkcje przeznaczone do masowej konwersji plików graficznych, eksportowania grafik do pliku AVI, zbiorowej zmiany nazw plików, tworzenia zrzutów ekranowych pulpitu i wybranych okien, generowania animacji GIF, bezstratnej obróbki formatu JPEG czy tworzenia plików wielostronicowych. Za pomocą Imagine możemy również oglądać prezentacje galerii zdjęć, przeglądać informacje o plikach itp.

Imagine oferuje również podstawowe funkcje edycji fotografii. Do dyspozycji użytkowników oddano m. in. możliwość odwracania grafik w dowolnym kierunku (pion, poziom, lewo, prawo), tworzenia efektu negatywu i szarości, zmiany głębi kolorów grafik (1, 4, 8, 16, 24 i 32 bit), ustawianie i usuwanie przeźroczystości tła czy zmiany obrazu per piksel.

Przeglądarka obsługuje najpopularniejsze formaty plików RAW w tym 3FR, ARW, CR2, CRW, DNG, ERF, KDC, MRW, NEF, ORF, RAF, RAW, SRW, SR2 oraz daje możliwość podglądu skompresowanych archiwów plików (m. in. ZIP, RAR, 7Z, ALZ, HV3, CBZ, CBR, CB7, ARJ, LZH, EGG, TAR, ISO, CAB). Ponadto Imagine oferuje obsługę z poziomu wiersza poleceń, wsparcie dla dla zewnętrznych wtyczek, możliwość definiowania własnych skrótów klawiszowych i znacznie więcej. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej dla systemów 32 i 64 bitowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 19.02.2018 08:14
tiger77   2 #8 06.08.2015 09:33

Witajcie
Czy ktoś z was próbował skanowania wielostronicowego? Bo gdy to robię program się zawiesza.. ;/

Jx1   8 #7 28.09.2013 02:18

@ollvllo: Aż zainstalowałem ponownie.. Nie do końca mnie zrozumiałeś. Wiem jak wykonać te wszystkie operacje i program ma naprawdę duże możliwości. Przy skalowaniu wytknąłem mu jednak, że gdy ustawię rozmiar na jakiś mniejszy, a któryś z obrazów w grupie już mieści się w tym rozmiarze to on go powiększy (a taki dodatkowy checkbox zostawiłby go w spokoju).
Program naprawdę bardzo dużo potrafi, ale ACDSee postawił poprzeczkę na wysokim poziomie i nie tak łatwo mu dorównać. Choć Imagine depcze mu po piętach to brak np. jeszcze porównania wybranych obrazów i ta kosmetyka co do wyglądu ciemnej listy plików. Program w następnej wersji pewnie będzie wart uwagi choć już rok od wydania, a forum pełne listy życzeń i błędów. Jak autor się wykaże to będziemy mieli naprawdę silne narzędzie.

ollvllo   1 #6 27.09.2013 10:17

@Jx1: A jakie opcje potrzebne są jeszcze w seryjnym skalowaniu zdjęć? Skalowanie to przecież zwiększenie i zmniejszenie. Jak potrzebujesz wykonać seryjnie inne operacje na zdjęciach, to:
Zaznaczasz kilka plików, z menu "Opcje" wybierasz "Przetwarzanie wsadowe" . Na dole okienka masz "Dodaj" skąd możesz wybrać co chcesz zrobić z zaznaczonymi plikami - są wszystkie opcje modyfikacji obrazu zawarte w programie.

Jak dla mnie bardziej brakuje możliwości zmiany rozmiaru płótna obrazka - przycinanie nie do końca załatwia sprawę.

Program jak na swoją cenę rewelacyjny i lekki.

Autor edytował komentarz.
Jx1   8 #5 22.04.2013 20:18

Ustawienie tła na ciemne powoduje niewidoczność czcionek w lewym panelu. Seryjne skalowanie zdjęć nie posiada możliwości wybrania opcji tylko zmniejszaj/zwiększaj. Szukałem zamiennika do płatnego ACDSee ale to jednak jeszcze nie ten poziom (pewnie wskażecie XNview/IrfanView ale one darmowe tylko do niekomercyjnego).

  #4 06.03.2013 21:10

Dobra przeglądarka plików graficznych. Naprawdę warta polecenia. Dla mnie jest ona jeszcze lepsza niż ta oryginalna wbudowana w Windows 7. Naprawdę polecam. Dobra, wygodna i szybka. Może interfejsem graficzny to ona nie cieszy ale ogólnie jest wszystko super. Polecam także powiązać wszystkie pliki graficzne z przeglądarką i jest git.
Naprawdę bardzo polecam.

kamil_w   13 #3 04.03.2013 10:35

Świetny program. Warto by jednak w opisie wspomnieć, że do obsługi plików RAW trzeba doinstalować plugin ze strony programu.

saturno   12 #2 03.03.2013 22:10

"Ten program jest na licencji freeware(donationware)."

krexon   6 #1 25.02.2013 19:13

Używam tego w pracy do podglądu PSD na komputerach gdzie nie ma photoshopa