r   e   k   l   a   m   a
reklama

Interceptor wierzy, że Gearbox nie ma prawa zablokować RPG Duke Nukem: Mass Destruction

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wobec pozwu Gearbox Software o bezprawne wykorzystanie licencji na Duke'a Nukema w RPG Mass Destruction, dziwić mogło wykupienie resztek 3D Realms przez Interceptor Entertainment. Okazuje się jednak, że nowi nabywcy wszystkiego, co związane z niegdyś dosyć znaną firmą, gorąco wierzą, iż mogą kontynuować prace nad kolejnym projektem z umięśnionym twardzielem w roli głównej. Inaczej nie bawiliby się przecież w przejęcie.

Szef studia Frederik Schreiber jest w stu procentach pewny, że robi z ekipą z Duke Nukem: Mass Destruction to, co im było wolno. Zanim rozpoczęli prace upewnili się na wszystkie możliwe sposoby, iż mają prawo do wykorzystania licencji. Jasne, Gearbox twierdzi inaczej, a nawet ludzie z 3D Realms wypowiedzieli się w temacie na korzyść obecnych właścicieli Duke'a, jednak przekonania osób z Interceptora to nie zmienia. Sprawa w sądzie opóźni pojawienie się tytułu na rynku, jednak w ogólnym rozrachunku pozew ponoć zupełnie obecnego szefostwa nie rusza. W dzisiejszych czasach można się procesować o byle co, a oni niby naprawdę dogłębnie zbadali wcześniej całą sprawę.

W przeciągu najbliższego miesiąca powinniśmy poznać szczegóły spornego projektu RPG. Interceptor ma nadzieję, że w międzyczasie uda się zespołowi dogadać z Gearbox.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii