Internet Explorer 8 nadal rozwijany w Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Choć przeglądarka Internet Explorer 8 została już oficjalnie ukończona i od ponad miesiąca jest dostępna do pobrania, to jednak Microsoft nadal dodaje nowe funkcje do wersji IE8 wbudowanej w system Windows 7.

Jedną z nowych funkcji Internet Explorera 8, która znana jest nie od dzisiaj to izolacja kart - jeśli jedna z witryn spowoduje awarię przeglądarki lub jednej z wtyczek, to zamknięta może zostać jedynie powodująca problemy karta, a nie jak w poprzednich wersjach IE - cała przeglądarka. Nie każdy wie jednak, że użytkownicy Internet Explorera 8 w wydanym dzisiaj publicznie Windows 7 RC mogą cieszyć się dodatkową funkcją, która monitoruje zachowanie poszczególnych kart i wykrywa, gdy karta "zawiesza się". Następnie przeglądarka proponuje jej zamknięcie czy próbę odzyskania. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się, czy to odwiedzana strona tak długo się ładuje, czy też wystąpił problem z przeglądarką.

Czy użytkownicy Windows Vista i Windows XP też będą mogli zaktualizować swojego Internet Explorera 8 do nowej, zawierającej te ulepszenia wersji? Na razie Microsoft nie odpowiedział na to pytanie.

© dobreprogramy