JPEGmicro JPEGmicro 2.4

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz progr​am
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

JPEGmicro to nieduża aplikacja pozwalająca bezstratnie konwertować zdjęcia w formacie JPG w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca na dysku. W praktyce średni zysk w przypadku rozmiaru pliku wynosi ok. 6%, jednak stosując dodatkowo kompresję stratną oraz usuwając wszelkie metadane, możliwe jest podwojenie tego rezultatu.

Obsługa programu jest prosta i sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć. Dzięki obsłudze metody przeciągnij i upuść, wystarczy przenieść wybrane do edycji zdjęcia z dowolnego folderu wprost na okienko aplikacji. Dodane do kolejki pliki wyświetlą się na liście i zostaną przygotowane do kompresji. Konwersję z kolei uruchomić można przyciskiem w górnej części interfejsu. Podczas działania dostępny jest stały podgląd informacji o bieżąco analizowanym pliku oraz wyniki skuteczności działania.

Korzystając z aplikacji na co dzień, warto przejrzeć ustawienia, w których możliwe jest wybranie istotnych szczegółów kompresji (w tym usunięcie danych Exif, osadzonych profilów kolorów, czy też stosowanie kompresji stratnej). Wszystkie te elementy wpływają na skuteczność konwersji zdjęć, ale również na czas trwania tej operacji. Dobrze więc odpowiednio zoptymalizować opcje pod własne wymagania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!