Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jiayu G4S #4 - Zdjęcia i filmy

Jako tako już rozeznałem się w tym jakie zdjęcia robi Jiayu G4S i pierwsze efekty Wam tu zaprezentuję.

Za fotografowanie i filmowanie w Jiayu G4S odpowiada domyślnie proces com.android.gallery3d, czyli androidowa Galeria. I jak na razie, jest to program, z którym mam największe kłopoty (właściwie: jedyny, z którym mam kłopoty). Kilka razy zdarzyło się, że przy zmianie ustawień aparatu, proces został zatrzymany (wywalił się, krótko mówiąc). Raz przy oglądaniu zdjęć w galerii zdarzyło się, że cały system się zawiesił, po czym zrestartował. Do robienia zdjęć, już od dawna, używam programu lgCamera - z nim nie mam żadnych problemów. Zdjęcia do testów robiłem obydwoma programami. Nazwę programu będę podawał przy każdym zdjęciu lub grupie zdjęć. Film natomiast kręciłem programem domyślnym. Testom nie poddałem przedniego aparatu - uważam to za stratę czasu.

Parę suchych faktów

Matryca głównego aparatu ma 13 milionów pikseli (przedniego - 3), filmy nagrywane mają być w rozdzielczości Full HD. W praktyce zdjęcie z maksymalną rozdzielczością może być wykonane w proporcjach 4:3 lub 16:9. W tym pierwszym przypadku ma ono rozdzielczość 4160x3120, w drugim 4864x2736. Znaczy to, że albo mamy do czynienia z interpolacją, albo matryca ma wymiary 4864x3120 pikseli (czyli łącznie prawie 15,2 Mpx i proporcje ok. 14:9), albo matryca nie jest prostokątna.

Galeria i lgCamera umożliwiają wiele rozmiarów zdjęć i filmów, przy czym ten drugi program ma bogatszy zestaw możliwości. Wszystkie opcje w poniższych tabelach. Zaznaczone wiersze to opcje lgCamera niedostępne w domyślnym aparacie.

Pierwszy test

Seria zdjęć zrobionych smartfonem leżącym na stosie książek (prawie jak statyw). Dwie rozdzielczości, wszystkie ustawienia ISO.

W tych warunkach oświetlenia, jest nieźle. Od automatycznie ustawionego ISO 62 do ISO 400 szumy nie są porażające.

Drugi test

Idziemy w plener.

Ślimak i owad wyszły tak sobie. Widać, że przy brzegach zdjęcia są zniekształcone i jakby bardziej zaszumione. Za to grzyb wyszedł całkiem nieźle.

Test trzeci

Gorsze warunki oświetlenia (miejsca dwa różne, w domu i na weselu). Wszystkie zdjęcia tutaj robiłem już lgCamera, na domyślnych ustawieniach.
Jak widać szału nie ma. I tak jest ze wszystkimi zdjęciami w nienajlepszym oświetleniu. Wychodzi na to, że co nam po wielkiej liczbie pikseli, jak obiektyw jest ciemny. Tym bardziej, że dioda doświetlająca nie należy do najmocniejszych. Zdjęcia z Xperii Neo V wychodziły raczej odrobinę lepsze. Ale też nie ma co się załamywać - od patrzenia na te zdjęcia zęby nie bolą.

Proszę Państwa, czas na film

Powiedziałem w nim, że kolory na wyświetlaczu wydają się blade - na samym filmie są żywsze.

PS. Tylko nie piszcie, że słychać strzały. 

sprzęt urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 28.06.2014 00:14

Kapitalny wpis, mocno techniczny, ale czyta się jednym them.

He he, skoro to nie strzały to co?

Jaahquubel_   13 #2 28.06.2014 11:39

Dzięki!

Yyyy... Mucha usiadła na wyświetlaczu i ją zdmuchnąłem. ;)

  #3 30.06.2014 17:31

Będzie coś jeszcze jeżeli chodzi o Jiayu? Działa w nim w ogóle wprowadzanie tekstu mową? Bo ciekawi mnie jak chinol sobie radzi z rozszyfrowywaniem Polskiego :P Jest w nim coś takiego jak w Jiayu S1, czyli cewka umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie? Działają takie bajery jak OTG, NFC, czy gesty?

Jaahquubel_   13 #4 01.07.2014 08:51

Będzie. Może jeszcze w tym tygodniu.
Wprowadzanie mową sprawdzę, ale to raczej sprawa Androida, nie producenta.
Bezprzewodowego ładowania brak. Gdyby było, to by się chwalili.
OTG - jest, nie testowałem.
NFC - brak (napisałem w drugim wpisie). Nie potrzebne mi to.
Jakie gesty? Przetestuję, jak mi opiszesz ocb.

  #5 01.07.2014 16:26

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pisząc "gesty" miałem na myśli coś takiego jak w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=NC5eUo2KTCw
Wydawało mi się że widziałem podobny filmik z jakimś Jiayu w roli głównej, gdzie ktoś pokazywał jakiś podstawowy gest jak przesunięcie ekranu głównego. Niestety jak na złość nie mogę go teraz znaleźć. Teraz pytanie czy tych całych gestów jest więcej, czy można to jakoś konfigurować itd.

sr57be45   7 #6 03.07.2014 11:41

Sprawdź swój G4S przez GDATA Internet Security

Na forum importowym .... pojawiła się informacja o niższym modelu który zawierał fabryczne "dodatki" śledzące.

Jaahquubel_   13 #7 03.07.2014 12:26

@Jajko545
Co do gestów, nic takiego nie widzę w ustawieniach, ani jako osobna aplikacja.

@sr57be45
Przyjąłem, ściągam.

  #8 07.08.2014 00:02

Czy aparat łapie ostrość tak głośno u wszystkich, czy to tylko mój tak klika?

Przyznam szczerze, że to klikanie autofokusa jest denerwujące i bardzo słyszalne na nagrywanych filmikach...

Jaahquubel_   13 #9 07.08.2014 08:35

@parura (niezalogowany): Wygląda na to, że tylko Twój. U mnie cisza jak makiem zasiał.