[Opera] Przycisk dodający stronę do nbnotify

Zmotywowany własną potrzebą i komentarzami do wpisu Webnulla zrobiłem przycisk do Opery, dodający wpis blogowy do nbnotify. W chwili, gdy piszę te słowa, nbnotify działa tylko na blogu. Któraś wcześniejsza wersja działała też z aktualnościami (programów nie sprawdzałem).

Jak tego użyć

Na wstępie, wypada zainstalować nbnotify od Webnulla. ;)

Instalacja przycisku

Odpowiedni link przeciągamy na pasek narzędzi (proponuję na prawo od paska adresu).
Na pytanie, które się pojawi, odpowiadamy "OK".

Na pasku pojawi się przycisk z ikoną "New page" (domyślnie: znak plus).

Ale, ale! Jaki link? Ano, blog DP jest tak skonstruowany, ze nie można umieścić kodu przycisku w linku we wpisie. Zainteresowanych muszę odesłać stąd do mojego wpisu na blogu w portalu MyOpera, który zawiera odpowiedni link (specjalnie po to uruchomiłem tam blog).
A jak przeciągnąć link? Normalnie. Linki też się da przeciągnąć - klikasz lewym przyciskiem myszy i jedziesz.

Wykorzystanie

Wchodzimy na stronę wpisu na blogu DP (np. tu) i klikamy na przycisku z plusem i... już. Wpis jest dodany do bazy nbnotify. Narzędzie Webnulla samo przeładowuje swoją bazę, więc nic więcej nie trzeba robić.

Jak to działa

Przycisk (jak widać na zrzucie) wysyła polecenie systemowe

nbnotify -a %u

gdzie "%u" to adres bieżącej strony. Roboty z tym teoretycznie dużo nie było (ale męczyłem się z tym przez własną sklerozę).

That's all folks!

Edit:
Na wniosek command-dosa dorobiłem przycisk usuwający daną stronę z bazy nbnotify. Przy okazji zmieniłem etykietę pierwszego przycisku, wyświetlającą się, gdy pasek ma ustawiony styl "tylko tekst".