Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

[Opera] Przycisk dodający stronę do nbnotify

Zmotywowany własną potrzebą i komentarzami do wpisu Webnulla zrobiłem przycisk do Opery, dodający wpis blogowy do nbnotify. W chwili, gdy piszę te słowa, nbnotify działa tylko na blogu. Któraś wcześniejsza wersja działała też z aktualnościami (programów nie sprawdzałem).

Jak tego użyć

Na wstępie, wypada zainstalować nbnotify od Webnulla. ;)

Instalacja przycisku

Odpowiedni link przeciągamy na pasek narzędzi (proponuję na prawo od paska adresu).
Na pytanie, które się pojawi, odpowiadamy "OK".
Na pasku pojawi się przycisk z ikoną "New page" (domyślnie: znak plus).

Ale, ale! Jaki link? Ano, blog DP jest tak skonstruowany, ze nie można umieścić kodu przycisku w linku we wpisie. Zainteresowanych muszę odesłać stąd do mojego wpisu na blogu w portalu MyOpera, który zawiera odpowiedni link (specjalnie po to uruchomiłem tam blog).
A jak przeciągnąć link? Normalnie. Linki też się da przeciągnąć - klikasz lewym przyciskiem myszy i jedziesz.

Wykorzystanie

Wchodzimy na stronę wpisu na blogu DP (np. tu) i klikamy na przycisku z plusem i... już. Wpis jest dodany do bazy nbnotify. Narzędzie Webnulla samo przeładowuje swoją bazę, więc nic więcej nie trzeba robić.

Jak to działa

Przycisk (jak widać na zrzucie) wysyła polecenie systemowenbnotify -a %ugdzie "%u" to adres bieżącej strony. Roboty z tym teoretycznie dużo nie było (ale męczyłem się z tym przez własną sklerozę).

That's all folks!

Edit:
Na wniosek command-dosa dorobiłem przycisk usuwający daną stronę z bazy nbnotify. Przy okazji zmieniłem etykietę pierwszego przycisku, wyświetlającą się, gdy pasek ma ustawiony styl "tylko tekst". 

linux oprogramowanie internet

Komentarze

0 nowych
command-dos   18 #1 02.10.2012 08:19

...to jeszcze do chromium i będę zadowolony :) Trzeba jeszcze zrobić "przestań obserwować", albo "-" i gotowe ;)

command-dos   18 #2 02.10.2012 16:19

ojej, dzięki :) - jeszcze chwilka i zabiorę się za instalację opery ;)

Jaahquubel_   13 #3 02.10.2012 16:20

Zamiast się przyznawać, że jeszcze tego nie zrobiłeś, powiedz jaki mam Ci jeszcze przycisk znaleźć/zrobić. ;)

webnull   9 #4 02.10.2012 19:01

Dzisiaj z tego wszystkiego pomyślałem, że jak będę mieć czas to napiszę wtyczkę do Chromium i jak się uda to też do Opery.

Z tego co się orientuję to napisanie wtyczki do Chromium jest bardzo proste - sam kod HTML + Javascript. Podejrzałem kod scrobblera do last.fm i stwierdziłem, że to bardzo proste zadanie na maks. jeden dzień roboty aby to było całe ładnie działające ; )

command-dos   18 #5 02.10.2012 21:00

@webnull - "Dzisiaj z tego wszystkiego pomyślałem, że jak będę mieć czas to napiszę wtyczkę do Chromium i jak się uda to też do Opery." - zrób to :) mam jakiś taki opór do nowości ostatnio - nie chce mi się rozkminiać, jak to uczynić ;) a przydatne by to było, oj przydatne...

@Jaahquubel_ - no, niestety: przyznaję się. Nie lubię opery, choć miniówki fajne robią i fani tejże przeglądarki też w porządku ludzie ;)

Jaahquubel_   13 #6 03.10.2012 10:00

@webnull
Można zrobić rozszerzenie do Opery, które będzie dodawać mój przycisk. I tam też nie ma jakiejś specjalnej technologii - HTML, JS, XML. Idąc dalej, można (chyba) zrobić przycisk, którego naciśnięcie pokaże dwa przyciski (ten dodający i ten usuwający). Przycisku wyświetlającego nbnotify -l się nie da zrobić.

@command-dos
No cóż, nikt nie jest idealny. ;P

webnull   9 #7 03.10.2012 17:21

@Jaahquubel_ | 03.10.2012 10:00
Jeśli będę pisać jakiekolwiek rozszerzenie to raczej takie które będzie dodawać przyciski w treści stron ; )

webnull   9 #8 04.10.2012 07:34

Już zacząłem pisać wtyczkę do Chromium - to jest banał...

Jaahquubel_   13 #9 04.10.2012 09:00

Aaaa... Tyz prowda. I tyz banał.