r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jądro Linuksa 3.5 wspiera znane z Androida wstrzymywanie systemu

Strona główna Aktualności

Programiści ukończyli już prace nad kolejnym jądrem sytemu Linux. Wersja 3.5 została udostępniona użytkownikom.

Nowości to na przykład wsparcie dla emulacji SCSI przez interfejsy FireWire oraz USB, obsługa sum kontrolnych metadanych systemu plików Ext4 oraz statystyk błędów wejścia/wyjścia systemu btrfs. Obsługa sieci została wzbogacona o algorytmy zarządzania kolejką pakietów zapobiegające zjawisku bufferbloat, wsparcie dla oznaczania punktów kontrolnych połączeń TCP, dla przywracania połączeń oraz implementację RFC 5827 — TCP Early Retransmit. Ponadto wprowadzono podobne do obecnych w Androidzie elementy zarządzania energią (Opportunistuc Suspend), czyli wstrzymywanie całego systemu, kiedy nic „ciekawego” się nie dzieje zamiast usypiania poszczególnych procesów i prostą „piaskownicę” z możliwością filtrowania wywołań systemowych.

Więcej o zmianach można przeczytać na stronie Kernel Newbies oraz w wiadomościach na lkml.org. Kod źródłowy znajduje się na odpowiednich serwerach FTP, z czasem nowe jądro pojawi się również w repozytoriach dystrybucji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.