r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jak utworzyć archiwum samorozpakowujące w 7-Zip?

Strona główna Aktualności

O autorze

Darmowy program do kompresji 7-Zip to jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu. Poza wysokim stopniem kompresji oferuje liczne dodatkowe funkcje, jak możliwość tworzenia samorozpakowującego się archiwum, bardzo przydatnego podczas przesyłania plików w Internecie.

Zaznaczamy dane, które chcemy spakować i klikamy je prawym przyciskiem. Z wyświetlonego menu wybieramy grupę 7-Zip i wybieramy opcję Dodaj do archiwum.

Otwarte zostaje okno konfiguracyjne. Opcja tworzenia samorozpakowującego archiwum dostępna jest tylko dla własnego formatu 7-Zip – w związku z tym z listy Format archiwum wybieramy pole 7z. W części Opcje zaznaczamy pole Utwórz archiwum SFX. Możemy ustalić jeszcze dodatkowe parametry, jak stopień kompresji czy nazwę i lokalizację pliku końcowego. Klikamy przycisk OK.

r   e   k   l   a   m   a

Rozpoczyna się proces kompresji. Jego efekty możemy śledzić na wyświetlonym oknie postępu.

Utworzone archiwum ma rozszerzenie .exe. Do jego otwarcia nie jest potrzebny żaden dodatkowy program. Wystarczy je otworzyć i kliknąć przycisk Extract – zostanie automatycznie wypakowane.

Archiwizer 7-Zip znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Windowsa.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.