Jednak nie migracja ale emulacja

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec maja pisaliśmy o przegranej Microsoftu w walce o dostarczenie systemu operacyjnego na potrzeby 14 tys. komputerów władz i służb miejskich Monachium. Władze miasta zdecydowały wtedy, że skorzystają z bezpłatnego Linuxa. Cała historia była wówczas często komentowana jako swoisty "policzek w twarz" Microsoftu i początek masowej "przesiadki" na rozwiązania Open Source.

Tymczasem serwis WinInfo donosi o ciekawym fakcie związanym z przesiadką na Linuxa. Podobno 80 proc. monachijskich maszyn wyposażonych w nowy system dostanie jednocześnie oprogramowanie emulujące środowisko. Windows. Wszystko po to by komputery były w stanie otwierać programy przeznaczone dla systemu Microsoftu.

Ponieważ w większości przypadków system Linux będzie używany wyłącznie jako środowisko dla emulacji, a nie system zastępczy, jak można było przypuszczać po pierwszych doniesieniach prasowych, nie wydaje się, by operacja przesiadki na nowy system była uzasadniona. Tymbardziej, że koszt wdrożenia "bezpłatnego" Linuxa określono na, bagatela, 30 mln Euro!

© dobreprogramy
s