WinUAE 3.0: jeszcze lepsza emulacja Amigi

WinUAE 3.0: jeszcze lepsza emulacja Amigi

WinUAE 3.0: jeszcze lepsza emulacja Amigi
Redakcja
04.01.2015 17:09, aktualizacja: 05.01.2015 15:41

W całym świątecznym i noworocznym zgiełku niemal niezauważony pozostał pewien specyficzny prezent – jakiś czas temu zadebiutowała trzecia wersja programu WinUAE, który jest emulatorem komputera Amiga dla systemu Windows. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób skorzystać z aplikacji i gier ze starego sprzętu, którego już nie posiadamy, lub który już po prostu nie działa.

Zmiany widać już w chwili pobrania najnowszej wersji: po zainstalowaniu wstępna konfiguracja jest w zasadzie gotowa i będzie użyteczna dla wielu użytkowników. Do działania wystarczy odpowiedni ROM, a także pliki dyskietek programu lub gry, które zechcemy uruchomić. To oczywiście nie koniec zmian: nowa wersja poszerza już i tak bardzo rozbudowane możliwości tej aplikacji. Teraz pozwala ona na emulację PPC CPU, dysku twardego A590 XT, a także CDTV-CR. Poprzez odpowiednie komunikaty dotyczące wysuwania i wsuwania nośników, a także automatycznego przełączania urządzeń wejściowych jej obsługa powinna być jeszcze prostsza.

Obraz

Oczywiście poprawiono zgłaszane i znalezione w poprzedniej wersji błędy, jak emulację PCMIA IDE, a także zaktualizowano niektóre dostępne do tej pory elementy – obecnie WinUAE obsługuje np. karty Z2 RAM. Narzędzie wyposażone jest w wiele opcji dostosowywania (między innymi parametry procesora, karty graficznej i innych podzespołów oraz monitora) i może pochwalić się intuicyjnym interfejsem, dzięki któremu korzystanie z programu nie powinno sprawić kłopotów. Co ciekawe, WinUAE pozwala na sterowanie za pomocą klawiatury, bądź też różnego typu kontrolerów. Pozwala nawet na emulację dźwięków stacji dyskietek: nie zabraknie więc i tego odgłosu gdy zdecydujemy się powrócić do wspomnień.

WinUAE jest zgodny z komputerami Amiga o oznaczeniach A500, A500+, A600, A1000, A1200, A2000, A3000, A4000 oraz CD32. Wśród obsługiwanych obrazów dysków warto wymienić przede wszystkim ADF, ADZ, GZ, DMS oraz FDI. Program w najnowszej wersji znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Zapraszamy do jego pobierania, a także dzielenia się wrażeniami. Czy czasami wracacie jeszcze za pomocą tego typu oprogramowania do starych, ale ciągle atrakcyjnych tytułów?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)