Jesteś uzależniony - lecz się!

Strona główna Aktualności

O autorze

Mazury staną się pierwszym w naszym kraju miejscem, gdzie powstanie ośrodek, który będzie zajmował się leczeniem uzależnień od Internetu. Globalna pajęczyna, to dla co trzeciego Internauty ucieczka od rzeczywistości, donosi Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. W Stanach Zjednoczonych powstają już grupy anonimowych internetoholików. Nałogowcy na spotkaniach - poprzez Internet - radzą się m.in., jak umiejętnie korzystać z sieci, by się nie uzależnić.

W Polsce oficjalnie, uzależnienie od Internetu nie jest uważane za chorobę. Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia informują, iż nie spotkali się z takim problemem. W Ełku, jednak, Fundacja Pomocy Osobom Uzależnionym "Karan" tworzy ośrodek terapii antyinternetowej. Jak mówi Bożena Bereda, sekretarz Fundacji - Leczymy uzależnienia, a Internet jest takim samym jego źródłem jak narkotyki. Coraz częściej zgłaszają się do nas rodzice, mówiąc, że z ich dzieckiem dzieje się coś niedobrego - traci kontakt ze znajomymi, zamyka się w sobie. W rozmowie wychodzi na jaw, że dziecko jest uzależnione od internetu.

Każdy, kto stwierdzi, że wpadł w nałóg internetoholictwa, może się zgłosić do Fundacji, która gwarantuje m.in. potrzebne do leczenia badania psychiatryczne. Finansowaniem całej terapii zajmuje się NFZ.

Więcej informacji na ten temat w artykule Uzależniony od internetu? Na Mazurach wyleczą

© dobreprogramy
s