Jet Screenshot 3.1

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Jet Screenshot to darmowe narzędzie do tworzenia zrzutów ekranowych, charakteryzujące się dużą prostotą i wygodą obsługi. Pozwala ono przechwytywać obraz całego ekranu, wybranego fragmentu, aktywnego okna, a następnie dokonywać prostej edycji i udostępniać go online.

Praca z programem odbywa się w identyczny sposób jak ma to miejsce w przypadku systemowego mechanizmu do tworzenia screenów. Po wciśnięciu odpowiednich klawiszy na klawiaturze tworzony jest zrzut ekranu, który od razu poddać można prostej obróbce. Za pośrednictwem przybornika z najpopularniejszymi narzędziami na stworzony screen nanieść można różne kształty, tekst, strzałki, linie itp. Umożliwia to m.in. łatwe i wygodne tworzenie grafiki do celów prezentacyjnych bez konieczności wykorzystania dodatkowego oprogramowania. Zaletą narzędzia jest możliwość konfigurowania dowolnych skrótów klawiszowych do wykonywania zrzutów całego ekranu itp., w dużym stopniu wpływająca na komfort pracy.

Gotowy obraz bezpośrednio z poziomu programu udostępnić możemy online. Jet Screenshot daje możliwość wysłania i udostępnienia online obrazów za pośrednictwem dowolnego serwera FTP, a także konta w serwisie producenta. Każdy screen oczywiście przenieść można również do schowka i zapisać na dysku lokalnym komputera przy użyciu dowolnego programu graficznego (m.in. Painta). Opcje pozwalające zdefiniować odpowiednie dane wymagane do transferu danych do zewnętrznych lokalizacji znaleźć można w ustawieniach narzędzia.

Jedną z najistotniejszych wad Jet Screenshot jest nanoszenie znaku wodnego z logo programu na tworzone screeny. Program nie jest także dostępny w polskiej wersji językowej, jednak jego obsługa nie powinna przysporzyć nikomu problemów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
memnon   8 #10 11.03.2014 17:13
Newton   10 #9 12.12.2012 20:45

Ponownie dziś na giveawayoftheday do zgarnięcia pełna wersja za darmo.
http://www.giveawayoftheday.com/jetscreenshot-home/
Jeśli ktoś nie chce mieć znaków wodnych to do jutra 8-9 rano, ma czas na pobranie.

@Monika: Da się, domyślnie program robi screen całego pulpitu po naciśnięciu shift + printscreen lecz można to zmienić na dowolny klawisz

@poprsutu: Tak, robi.

Autor edytował komentarz.
  #8 18.10.2012 16:15

Czy mozna w tym programie zrobic zrzute ekranu z jakiego filmu ??

  #7 28.04.2012 15:52

Da się jakoś ustawić żeby po naciśnięciu PrintScreena po prostu zapisywał ss'a? Żeby nie wyskakiwało to zaznaczenie i za każdym razem nie trzeba było mówić mu co ma zrobić czy wysłać gdzieś na serwer czy zapisać?

  #6 08.01.2012 17:09

Taki sobie programik. Na minus dodawanie znaku wodnego, ale można go po prostu wykroić chamsko w jakimś paincie. Co chwile też bez pytania łączy się z netem, nie wiem po co bo go zablokowałem, ale pewnie sobie coś bez pytania pobiera i szpieguje...
Ma jednak jeden plus, robi zrzuty ZAWSZE. Nawet z gier. W większości gier gdy zrobimy zwykły Printscreen to wyjdzie nam czarny obraz, tutaj będzie tak jak trzeba.
Ja robię poradniki do gier więc jest to dla mnie ważne.
Inne programy mają milion miliardów opcji, ale oczywiście jak zrobić screena z gry to wychodzi czarne... Tylko ten jeden daje rade, w wypróbowałem chyba z 40 rożnych.

kraaaz   2 #5 27.10.2011 09:42

Dzisiaj na GOTD za darmo płatna wersja Home, która m.in. nie dodaje logo programu do tworzonych zrzutów.
GOTD:
http://www.giveawayoftheday.com/jet-screenshot-home/
Polski opis promocji:
http://technetblog.pl/index.php/2011/10/gotd-jet-screenshot-home-za-darmo/

  #4 28.07.2011 22:24

to darmowe narzędzie niestety dodaje do robionych zrzutów ekranu znak wodny. do niczego. wiele podstawowych funkcji, dostępnych w innych darmowych programach, wymaga tutaj płatnej aktywacji. słabo tak =/
Ashampoo Magical Snap Free do robienia zrzutów i ich opisywania poprzez dodawanie etykiet tekstowych i prostej grafiki, jak strzałek, ramek czy zaznaczania kolorem wybranych obszarów wydaje się być najlepszy. w linuksie jest bardzo podobny program, którego używam, pt. Shutter. jeżeli ktoś nie wie, to Ashampoo jest prawie zwierciadlanym odpowiednikiem linuksowego Shutter'a, oba sa darmowe i świetne.
do prostych zrzutów ekranu/okien natomiast polecam Purrint lub Lightscreen. obie aplikacje obsługują klawisz PrintScreen i kombinacje z Ctrl/Shift/Alt, są szybkie i zużywają minimalne zasoby. pozdro

-mikamves-   7 #3 01.05.2011 15:21

@Karol Krawczyk
Mógłbyś napisać jak to obejść?

Axles   19 #2 21.04.2011 07:32

Jing jest prostszy i dodatkowo można nagrywać filmiki do 5 minut (w wersji darmowej), nie daje żadnych znaków wodnych itp.
Na serwerze po zarejestrowaniu dostajemy 1GB miejsca.
Co tu zachwalać kto zna program Camtasia tego producenta to doceni też Jing'a.

  #1 20.04.2011 14:06

Rewelacyjny program, prostszego nie znajdziecie w dodatku sam wysyła na hosting fotek + zapodaje link do wstawienia na forum/bloga/stronkę.Rewelacja.Niby nanosi znak wodny ale nie do końca, można to obejść.