r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Już 10 tysięcy deweloperów wspiera konsolę OUYA

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Konsolę OUYA, która zebrała na siebie przeszło 8,5 miliona dolarów w serwisie Kickstarter, pod koniec zeszłego roku zaczęto rozsyłać do deweloperów, żeby w dniu premiery 4 czerwca jej nabywcy mieli w co się bawić. Producenci urządzenia pochwalili się, iż wesprzeć postanowiło je już ponad 10 tysięcy twórców oprogramowania, głównie gier. Nie należy się jednak nastawiać na same hity z początku — dopiero poznawane są możliwości sprzętu.

Niestety, wczesne opinie o OUYA nie są zbyt przychylne. Przede wszystkim wytyka się opóźnienie odbierania poleceń z dołączanego do zestawu pada, dostaje się też po uszach źle przemyślanemu interfejsowi użytkownika. Gry mają być w podstawowej formie zawsze darmowe, co zaowocowało otwieraniem się na każdym kroku dodatkowych okienek, mających skłonić posiadacza konsoli do dokonania różnych mikrotransakcji, które ułatwiłyby mu dalszą rozgrywkę. W testach 3DMark sprzęt zajmuje zaledwie 73 pozycję. Czy zanim pierwszy model OUYA się upowszechni, na rynek trafią już kolejne? Producenci nie ukrywają, że to dopiero początek dążenia do świetności...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.