reklama

Już co piąty internauta korzysta z Google Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Rośnie udział Chrome w rynku przeglądarek internetowych. Najnowsze dane opublikowane przez StatCounter wskazują, że w skali całego globu z Google Chrome korzysta dziś ponad 20% użytkowników Sieci.

StatCounter przeanalizował dane zebrane z 3 milionów stron internetowych, które zanotowały w czerwcu ponad 15 miliardów odsłon. Wynika z nich, że obecnie z Chrome korzysta 20,7% internautów - o 2,8 punktu procentowego (p.p.) więcej, niż rok temu. Główny konkurent Chrome - Firefox - zanotował w analogicznym okresie spadek w wysokości 2 p.p. i aktualnie korzysta z niego 28% internautów. Mimo tych zmian najbardziej popularną przeglądarką dalej pozostaje Internet Explorer, z którego w czerwcu korzystało 44% użytkowników Sieci. Microsoft nie ma jednak powodów do radości, gdyż jego przeglądarka bardzo szybko traci użytkowników - rok temu udział IE w rynku wynosił ponad 50%.

Jak zauważają specjaliści StatCounter, Chrome może w niedalekiej przyszłości przegonić Firefoksa. Już teraz są takie miejsca na świecie - jak choćby Ameryka Południowa - gdzie dzieło programistów Google jest bardziej popularne niż Firefox.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić