Google Chrome 80 wyłączy FTP, Chrome 82 całkowicie usunie protokół

Google Chrome 80 wyłączy FTP, Chrome 82 całkowicie usunie protokół
Google Chrome 80 wyłączy FTP, Chrome 82 całkowicie usunie protokół

16.08.2019 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome niebawem przestanie obsługiwać protokół FTP, używany do przesyłania plików. Nie ma czego żałować – protokół jest niebezpieczny.

Rozmowy o usunięciu FTP z przeglądarek internetowych toczą się od dłuższego czasu. Pomysł pojawił się w 2015 roku. Już wtedy FTP, czyli File Transfer Protocol był w Chromie używany sporadycznie. Od 2017 roku Chrome ostrzega, że odnośnik ftp:// jest niebezpieczny, a dane będą przekazywane nieszyfrowanym kanałem.

Chrome bez FTP coraz bliżej

Z dyskusji programistów silnika Blink, który jest podstawą Chrome'a, wynika, że mają już plan, jak usunąć obsługę FTP z przeglądarki… a właściwie to, co z niej zostało. Różne funkcje klienta FTP są usuwane od lat.

Prace już trwają. Justin Tervay już wprowadza niezbędne zmiany w kodzie i bada konsekwencje. Jedną ze zmian jest flaga, która całkowicie wyłącza obsługę protokołu FTP. Ma ona pojawić się w wersji 80 przeglądarki i protokół przesyłania plików będzie w niej domyślnie wyłączony. FTP Całkowicie zniknie z Chrome'a w wersji 82.

Zainteresowanym korzystaniem z FTP polecamy bardziej zaawansowane klienty, a najlepiej przesiadkę na szyfrowany protokół FTPS (FTP-Secure, FTP-SSL).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)