KDE 3.5.8

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazała się kolejna aktualizacja linuksowego środowiska graficznego KDE. Wersja 3.5.8 wnosi głównie poprawki drobnych błędów, na nowe funkcje musimy poczekać do premiery wersji 4, która nastąpi na początku przyszłego roku.

Jedną z ciekawszych zmian jest poprawka w obsłudze domen internetowych. W sytuacji, gdy do jednego adresu przypisane jest wiele adresów IP, a pierwszy z nich nie będzie odpowiadał na zapytania, to środowisko będzie próbowało łączyć się z kolejnymi.

Poprawiono też KHTML (silnik renderowania stron WWW przeglądarki Konqueror), przywracając działanie poczty GMail. Prócz tego pojawiły się drobne łatki do edytora programistycznego Kate, czytnika plików PDF - KPDF i innych aplikacji wchodzących w skład środowiska.

Szczegółowa lista zmian znajduje się na stronie twórców. W repozytoriach Ubuntu (a dokładnie Kubuntu) są już pakiety dla nowej wersji, w innych systemach też powinny być wkrótce dostępne.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu