KDE 4.2 Beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się pierwsza wersja Beta środowiska graficznego KDE 4.2. Wydanie stabilne ma ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku.

Wśród najważniejszych nowości w pierwszej becie wymienić należy domyślnie włączone efekty kompozytowe, wiele z nich zostało ulepszonych, między innymi poprzez zastosowanie dynamiki ruchu. Wprowadzono parę nowych efektów takich jak magiczna lampa, minimalizacja i sześcian. Z nowych apletów Plasmy znajdziemy aplety dla pozostawiania wiadomości, podglądu plików, przełączania aktywności, kalendarza, selekcji oraz monitorowania systemu. Jest ona od teraz także kompatybilna z Google Gadgets.

Prócz tego w środowisku pojawił się nowy system konfiguracji druku, dodano wsparcie dla domen Active Directory w KRDC oraz protokołów SFTP i FISH, nowe zintegrowane narzędzie do kontroli różnych aspektów urządzeń mobilnych, a także zaprojektowano nowy interfejs graficzny dla KMail.

Więcej informacji o nowym wydaniu na stronach twórców. Przypominamy, że jest to wciąż wersja niestabilna, mogąca czasem sprawiać problemy, ale z pewnością warto zwrócić na nią uwagę.

© dobreprogramy