Pierwsza beta MyBB 1.8 dostępna publicznie

Pierwsza beta MyBB 1.8 dostępna publicznie
Redakcja

02.06.2014 09:53, aktual.: 02.06.2014 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa tworząca silnik MyBB służący do budowy własnego forum dyskusyjnego nareszcie wydała pierwszą wersję beta MyBB 1.8 – nowej gałęzi, która wprowadza spore zmiany i czyni silnik jeszcze bardziej użytecznym. Patrząc na to, co zostało dla nas przygotowane można by śmiało powiedzieć, że popularność MyBB jeszcze bardziej się zwiększy. Skrypt ten jest nie tylko prosty i wygodny w użytkowaniu i administracji, ale na dodatek okraszony całą masą przydatnych funkcji.

Obraz

W wersji beta znajdziemy odświeżony instalator, który z wyglądu znacznie zyskał na lekkości. Zmienił się także motyw graficzny panelu administracyjnego, który na dodatek może być dodatkowo chroniony globalnym kodem PIN, wymaganym do podania obok nazwy administratora i jego hasła. Najważniejsza zmiana dla samych użytkowników to zastosowanie nowej skórki domyślnej. Ta z technicznego punktu widzenia zawiera ogromne zmiany: przyciski zrobione w CSS, grafiki w PNG zamiast GIF, użycie tzw. sprite (obrazki łączone w jeden i rozdzielane przez sam CSS), zmniejszenie wielkości styli, a także przepisanie całego kodu JavaScript z Prototype na jQuery.

Nowa wersja wprowadziła także wbudowaną podstronę kontaktową umożliwiającą wysłanie wiadomości do administracji, integrację z systemem Gravatar, oraz wsparcie dla buforowania za pomocą PHP APC. Autorzy zdecydowali się również na wdrożenie mechanizmu antyspamowego „Are You a Human”, oraz stworzenie centrum raportów, które powinno znacznie ułatwić pracę moderatorom. Możliwe jest również włączenie usuwania postów tylko pozornego – nadal zostają one wtedy w bazie i są możliwe do odzyskania w razie potrzeby.

Oczywiście przypominamy, że jest to wersja beta. Zdecydowanie odradzamy stosowanie jej w środowiskach produkcyjnych, paczka przygotowana została z myślą o testach, zgłaszaniu błędów, oraz zapoznawaniu się z nowymi funkcjami. Jest to też punkt wyjściowy dla osób tworzące modyfikacje MyBB, które dzięki wersji beta będą mogły zapewnić swoim skryptom kompatybilność z najnowszą odsłoną MyBB. Nie wiadomo kiedy nowy silnik stanie się stabilny.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)