Pierwsza beta MyBB 1.8 dostępna publicznie

Pierwsza beta MyBB 1.8 dostępna publicznie

Pierwsza beta MyBB 1.8 dostępna publicznie
Redakcja
02.06.2014 09:53, aktualizacja: 02.06.2014 14:34

Grupa tworząca silnik MyBB służący do budowy własnego forum dyskusyjnego nareszcie wydała pierwszą wersję beta MyBB 1.8 – nowej gałęzi, która wprowadza spore zmiany i czyni silnik jeszcze bardziej użytecznym. Patrząc na to, co zostało dla nas przygotowane można by śmiało powiedzieć, że popularność MyBB jeszcze bardziej się zwiększy. Skrypt ten jest nie tylko prosty i wygodny w użytkowaniu i administracji, ale na dodatek okraszony całą masą przydatnych funkcji.

350108775476324289

W wersji beta znajdziemy odświeżony instalator, który z wyglądu znacznie zyskał na lekkości. Zmienił się także motyw graficzny panelu administracyjnego, który na dodatek może być dodatkowo chroniony globalnym kodem PIN, wymaganym do podania obok nazwy administratora i jego hasła. Najważniejsza zmiana dla samych użytkowników to zastosowanie nowej skórki domyślnej. Ta z technicznego punktu widzenia zawiera ogromne zmiany: przyciski zrobione w CSS, grafiki w PNG zamiast GIF, użycie tzw. sprite (obrazki łączone w jeden i rozdzielane przez sam CSS), zmniejszenie wielkości styli, a także przepisanie całego kodu JavaScript z Prototype na jQuery.

Nowa wersja wprowadziła także wbudowaną podstronę kontaktową umożliwiającą wysłanie wiadomości do administracji, integrację z systemem Gravatar, oraz wsparcie dla buforowania za pomocą PHP APC. Autorzy zdecydowali się również na wdrożenie mechanizmu antyspamowego „Are You a Human”, oraz stworzenie centrum raportów, które powinno znacznie ułatwić pracę moderatorom. Możliwe jest również włączenie usuwania postów tylko pozornego – nadal zostają one wtedy w bazie i są możliwe do odzyskania w razie potrzeby.

Oczywiście przypominamy, że jest to wersja beta. Zdecydowanie odradzamy stosowanie jej w środowiskach produkcyjnych, paczka przygotowana została z myślą o testach, zgłaszaniu błędów, oraz zapoznawaniu się z nowymi funkcjami. Jest to też punkt wyjściowy dla osób tworzące modyfikacje MyBB, które dzięki wersji beta będą mogły zapewnić swoim skryptom kompatybilność z najnowszą odsłoną MyBB. Nie wiadomo kiedy nowy silnik stanie się stabilny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)