KDevelop 4.1 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Udostępniono wersję 4.1 środowiska programistycznego KDevelop.

Nowy KDevelop zyskał integrację z repozytoriami Git, dotychczas obsługiwane były tylko SVN i CVS. Dzięki niej możliwe są podstawowe operacje na plikach w repozytorium a także unikalne dla Gita: Branch Management i Stash Management. Dodana została możliwość łatwego publikowania zmian w kodzie źródłowym (patchy) poprzez e-mail, pastebin lub ReviewBoard. Umożliwiono też uruchamianie zewnętrznych skryptów bezpośrednio z IDE. Integracja jest na tyle duża, że umożliwia przesłanie zawartości edytora na standardowe wejście skryptu oraz umieszczenie wyniku działania skryptu, pochodzącego z jego standardowego wyjścia, w edytorze. Tak więc kod źródłowy z edytora może być obrabiany przez zewnętrzne narzędzia uruchamiane bezpośrednio z KDevelop. W środowisku pojawił się też edytor szesnastkowy, pomocny przy edycji plików binarnych. Zaktualizowano także plugin PHP aby obsługiwał wersję 5.3. W nowym KDevelop wprowadzono także wiele innych zmian i poprawek.

KDevelop można w wersji źródłowej można pobrać z repozytoriów kodu środowiska KDE i skompilować lub też zainstalować z paczek swojej dystrybucji Linuksa.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi