reklama

KGB Archiver 2 Beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Tomasz Pawlak

udostępnił nową wersję testową swojego archiwizera o bardzo wysokim poziomie kompresji - KGB Archiver 2 Beta 1.

Siła pakowania plików w KGB Archiver może przewyższać możliwości takich programów jak 7zip czy UHARC. Ze względu na wysoką moc kompresji KGB Archiver ma spore wymagania sprzętowe. Autor zaleca korzystanie z programu przy minimum 256 MB RAM i procesorze o taktowaniu 1,5 GHz. Dużym walorem aplikacji jest prosty interfejs i możliwość kodowania archiwów silnym, symetrycznym szyfrem blokowym AES-256 (Advanced Encryption Standard). Niestety przy dużej wielkości danych czas oczekiwania na gotowe archiwum jest spory. Program posiada wsparcie dla formatu ZIP, pozwala na kompresje w wielu trybach oraz zabezpieczanie archiwów hasłem.

Wprowadzone zmiany w drugiej wersji archiwizera obejmują między innymi dodanie funkcji usuwania plików z dysku twardego, wsparcie dla języków unicode czy wprowadzenie nowych, silnych algorytmów (PAQ1 - PAQ7) pakowania i rozpakowywania plików. Poza tym najbardziej widoczną dla oka zmianą jest całkowicie nowy wygląd okna aplikacji, który przypomina teraz przeglądarkę plików.

Najnowszą bezpłatną wersję aplikacji KGB Archiver 2 Beta 1 można pobrać ze strony projektu. Przypominamy, że jest to wersja testowa i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić