Beta Cryptomatora dostępna dla Androida. Możesz zaszyfrować swoje pliki w chmurze

Beta Cryptomatora dostępna dla Androida. Możesz zaszyfrować swoje pliki w chmurze

Beta Cryptomatora dostępna dla Androida. Możesz zaszyfrować swoje pliki w chmurze
23.01.2017 17:14

jeśli zachodzi potrzeba szyfrowania danych na domowym NAS-ie albo dysku w chmurze, z pomocą przychodzi Cryptomator. Już Wam polecaliśmy wersje dla Windowsa, macOS-a i iOS-a, a teraz przyszła pora na Androida, dla którego od niedawna dostępna jest beta programu.

Obraz

Cryptomator to otwarte i darmowe narzędzie do szyfrowania danych, zaprojektowane tylko do współpracy z dyskami online. Całe szyfrowanie odbywa się po stronie klienta, a „krypta” z zabezpieczonymi plikami przechowywana jest na zdalnym dysku.

Testowy Cryptomator dla Androida działa na razie z Dyskiem Google i Dropboksem, ale jego możliwości będą rozszerzane, by dorównał pozostałym wersjom, obsługującym także OneDrive i własne usługi WebDAV. Na razie nie ma nawet ustawień synchronizacji z chmurami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do szyfrowania danych wykorzystywany jest AES z 256-bitowym kluczem. „Krypty” na dysku docelowym mają postać folderów, w których ukryta zostaje struktura, nazwy plików i ich rozmiary, więc napastnik niczego nie będzie mógł wywnioskować z uch układu. Każda z takich „krypt” może mieć indywidualne hasło dostępowe, o czym warto pamiętać.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta – wystarczy wybrać miejsce na dysku online i utworzyć tam „kryptę”, podać hasło dostępowe i wysłać pliki, które trzeba zabezpieczyć. Program automatycznie zaszyfruje przesyłane dane po swojej stronie, więc do Dysku Google czy Dropboksa dotrą w już zaszyfrowane.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kod bety Cryptomatora dla Androida jest dostępny na GitHubie, podobnie jak innych wersji. Zauważone w becie błędy możecie zgłaszać także tam, w odpowiednim dziale.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)