Windows 8.1 Update 1 dostępny do pobrania!

Windows 8.1 Update 1 dostępny do pobrania!

Windows 8.1 Update 1 dostępny do pobrania!
Redakcja
07.03.2014 17:07, aktualizacja: 10.03.2014 16:46

Gdy w drugiej połowie 2012 roku na rynku pojawił się Windows 8, wzbudził on mieszane uczucia. Interfejs Modern nie każdemu przypadł do gustu, co zrodziło swoistą wojnę między zwolennikami nowych i starych rozwiązań. System ten, pomimo wydania po roku obszernej aktualizacji Windows 8.1 nadal nie zdobył dużej popularności. Pewną receptą na to może być aktualizacja Update 1 (GDR 1), która według producenta, firmy Microsft, ma poprawić interfejs dotykowy a zarazem zwiększyć wygodę dla użytkowników myszek i klawiatur. Wycieki tej aktualizacji już się pojawiały i choć teoretycznie, w pełni oficjalnie pojawi się ona dopiero w kwietniu, już teraz można ją pobrać i zainstalować na komputerze z systemem Windows 8.1.

Linki umieszczone na forum MyDigitalLife kierują bezpośrednio na serwery firmy Microsoft, całe paczki zostały też już „zabezpieczone” i umieszczone także w serwisie MEGA, aby użytkownicy mogli je pobierać nawet gdyby Microsoft zdecydował się na usunięcie przecieku. Znajdziemy tam pliki msu dla wszystkich wersji Windowsa tj. 32-bit, 64-bit, a także ARM (Windows RT). Oczywiście przed wykonaniem aktualizacji warto zrobić kopię zapasową tak systemu jak i wszystkich cennych danych. Aktualizacja ta przynosi ze sobą sporo drobnych, acz zauważalnych zmian. Przede wszystkim interfejsy Modern i desktopowy znacznie się do siebie zbliżyły za sprawą możliwości przypinania skrótów do aplikacji Modern na pasku zadań, czy też poprzez dodanie górnego paska w aplikacjach pełnoekranowych. Wita nas również nieco zmieniony ekran startowy, na którym znajdziemy przycisk wyłączania komputera. W samym Modern przez pewien czas od włączenia aplikacji wyświetlany jest także pasek zadań, aby ułatwić nawigację między otwartymi programami np. w celu szybkiego sprawdzenia jakieś informacji.

Jak donosi serwis BAV0.com jest jeszcze jeden sposób na instalację tej aktualizacji, z którego zapewne skorzystają osoby, jakie nie chcą instalować paczek linkowanych na niesprawdzonych stronach. Użytkownik może w edytorze rejestru przejść do gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ a następnie dodać tam nowy klucz o nazwie SHWindowsPoolS14. Pozwoli to na oszukanie mechanizmu Windows Update, który po ponownym uruchomieniu systemu powinien wykryć aktualizację KB2919442 (dla systemów 64-bitowych), która jest paczką przygotowującą do aktualizacji Update 1. Po jej instalacji i ponownym sprawdzeniu dostępnych aktualizacji dostępna powinna być kolejna, tym razem o numerze KB2919355. To jest właśnie interesująca nas aktualizacja. Sposób ten może zostać w każdej chwili zablokowany przez firmę Microsoft, więc nie gwarantujemy poprawności jego działania. Mniej zaawansowanym użytkownikom zalecamy mimo wszystko poczekanie do kwietnia i oficjalnej premiery tej aktualizacji.

Aktualizacja

Sposób na zmianę dodanie odpowiedniego klucza w rejestrze systemowym już nie działa. Najprawdopodobniej firma Microsoft zablokowała możliwość pobierania tej aktualizacji przez Windows Update przed terminem oficjalnej aktualizacji. Obecnie możliwe jest zainstalowanie Update 1 tylko za pomocą wyciekłych paczek instalacyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (206)