KOffice 1.5.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie ukazała się kolejna wersja pakietu biurowego KOffice. Nowe wydanie ma głównie na celu usunięcie błędów odkrytych po premierze poprzedniej wersji.

Poprawki dotyczą przede wszystkim niepoprawnego funkcjonowania interfejsu w czasie wykonywania niestandardowych czynności. Nowa wersja nie wprowadza żadnych nowych funkcji. Dokładna lista zmian dostępna jest na stronie twórców, pobrać można także źródła do samodzielnej kompilacji. Pakiety do poszczególnych dystrybucji powinny wkrótce być dostępne.

Pojawiły się także zapowiedzi dotyczące wersji KOffice 2.0, która ma być wydana po premierze czwartej wersji środowiska KDE. KOffice 2.0 ma charakteryzować się większą integracją pomiędzy poszczególnymi elementami pakietu, dodatkowe funkcje będą pojawiać się wtedy, kiedy będą potrzebne. Jeśli na przykład będziemy tworzyć dokument tekstowy, do którego wstawimy grafikę wektorową, na pasku narzędzi pojawi się zestaw narzędzi do edycji tejże grafiki. Dzięki temu, użytkownik nie będzie musiał uruchamiać wielu aplikacji.

© dobreprogramy
s