Kadu 0.6.0 RC4

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się kolejna wersja kandydująca popularnego komunikatora internetowego Kadu z gałęzi 0.6.0.

Team Kadu zadbał o to by wersja 0.6.0 oferowała użytkownikom znacznie ciekawsze zmiany niż poprzednia edycja. Z najistotniejszych zmian należy wymienić aktualizację libgadu (bez błędów bezpieczeństwa), dodanie menadżera kluczy PGP dla szyfrowanych rozmów, wprowadzenie obsługi przesyłania plików z najnowszymi wersjami GaduGadu 7.6 i 7.7 oraz polepszanie algorytmu łączenia się z serwerem GG. Poza tym nowe Kadu przyniesie ze sobą kilka zmian kosmetycznych w postaci nowego okna przesyłania plików (jest teraz zbliżone do tego z Firefoksa), zmienionego okna konfiguracji, prostszego kreatora konfiguracji (3 karty zamiast 12), ładniejszej historii rozmów i krótszego menu na liście kontaktów, który gwarantuje teraz szybszy dostęp do najczęściej używanych funkcji.

W stosunku do poprzedniej wersji kandydującej usunięto dwa segfaulty i dodanio moduł odpowiedzialny za zamienie okna głównego kadu w panel, który może być chowany za krawędzią ekranu i moduł powiadomień dymkami, znany z kadu 0.5, działający podobnie jak OSD w Amaroku.

Wersja RC4 jest dostępna do pobrania ze strony projektu, gdzie znaleźć można pakiety pod takie dystrybucje jak Gentoo, KateOS, Mandriva, openSUSE, Ubuntu, a także źródła do kompilacji.

© dobreprogramy

Komentarze