reklama

Kadu 0.6.6 Alpha 7 wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Z dwudniowym poślizgiem, za to z poprawionym modułem XMPP wydana została wersja Alpha 7 komunikatora Kadu 0.6.6.

Najważniejszą nowością w tej wersji jest fakt, że moduł XMPP/Jabbera korzysta teraz z oficjalnego repozytorium biblioteki libiris, w miejsce jej kopii z Kopete. Dzięki temu praca modułu powinna przebiegać znacznie stabilniej i to właśnie było powodem nieznacznego opóźnienia wydania. Do pozostałych nowości należy zaliczyć przepisanie modułu screenshot w oparciu o QGraphicsView, naprawienie przesyłanie obrazków, drobne zmiany w menu programu, wiele poprawek związanych z obsługą autoryzacji i zarządzania rosterem w module Jabbera czy przywrócenie możliwości dodawania i edycji kont w module Tlena. Szczegółowa lista zmian jak zwykle dostępna jest na oficjalnym forum projektu.

Komunikator Kadu 0.6.6 Alpha 7 dla systemu Linux można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe. Jest to oczywiście nadal wydanie niestabilne. Z naszego vortalu pobrać można także najnowszą stabilną wersję 0.6.5.4 wydaną w lutym.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić