r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kalendarz Google w przeglądarce w końcu otrzyma Material Design

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Mobilne aplikacje Google dość sprawnie przeszły na język wzornictwa Material Design. Nie można jednak tego samego powiedzieć o wersjach dostępnych w przeglądarce internetowej na pecetach. Strony internetowe czołowych usług Google wciąż pozostają bez większych zmian w interfejsie, ale niebawem się to zmieni, przynajmniej w Kalendarzu.

Na nową wersję Kalendarza Google prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jednakże dzięki użytkownikowi Reddita o nicku xDawnut może już teraz zobaczyć zmiany szykowane przez Google. Przedstawił on zrzuty ekranu pokazujące odświeżony Kalendarz Google w wersji przeglądarkowej, który obecnie został udostępniony wybranym osobom w ramach programu testowego Trusted Tester.

Na zrzutach ekranu widoczne jest podobieństwo do mobilnej aplikacji. Wyraźnie widać także założenia wzornictwa Material Design. Pojawił się charakterystyczny dla mobilnej aplikacji układ dnia i zaplanowanych wydarzeń, w prawym dolnym rogu znalazł się pływający przycisk, który umożliwia m.in. dodanie nowego przypomnienia.

r   e   k   l   a   m   a

Co ważne, Google nie zdecydowało się na wprowadzenie rewolucji i zmuszania nas do wyrabiania nowych nawyków. Poprzedni Kalendarz otrzymał po prostu odświeżenie interfejsu i wygląda teraz nowocześniej oraz przede wszystkim lepiej. Nie wydaje się by Google usunęło jakiekolwiek wcześniej dostępne funkcji.

Pozostaje więc czekać na nową wersję Kalendarza Google i liczyć, że zmiany niebawem dotkną również Gmaila, który otrzyma wyczekiwany Material Design.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.