reklama

KiCad 4.0.7

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

KiCad to wszechstronny i darmowy pakiet narzędzi, służących do rysowania schematów oraz projektowania płytek drukowanych PCB.

Oprogramowanie stworzone i rozwijane jest przez francuskiego naukowca Jean-Pierre Charrasa na zasadach open source. Bazuje ono ma bibliotece wxWidgets, dzięki czemu uruchomione może zostać na systemach Windows, Linux, Mac OS, Solaris czy FreeBSD. W jego skład wchodzi 5 oferujących spore możliwości narzędzi - edytor schematów (eeschema), edytor płytek drukowanych (pcbnew), przeglądarka plików Gerber (gerbview), aplikacja do przypisywania obudów elementów elektronicznych (cvpcb) oraz program do tworzenia elementów graficznych na płytkach (bitmap2component). Wszystkie one zarządzane są z poziomu głównego składnika, komponentu kicad.

Wszystkie przygotowane z użyciem pakietu KiCad projekty łatwo wyeksportowane mogą być do plików w formatach Postscript, SVG, Gerber RS274D/X, HPGL, DXF i Excellon.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
  #12 17.06.2018 17:38

@kamil120988974322gkj3 (niezalogowany): "masakra, niby program dla poczatkujacych a znalezc element w bibliotece graniczy z cudem po czym jak czlowiek zaczyna szukkac glebiej okazuje sie ze podstawowych nie ma i trzeba je sobie rysowac i uczyc sie kolejnej pierdoly aby zrobic glupi projekt, gowno takie ze szkoda gadac usowam badziewie po 3 godzinach siedzenia przy tym postawilem tylko zasilanie ....

"

A kto w ogóle mówi, że to program dla początkujących? To jest program, którego używają do projektowania płytek w CERN-ie... Nie pasuje, to korzystaj z Eagle'a, i tyle.

  #11 27.09.2017 16:56

masakra, niby program dla poczatkujacych a znalezc element w bibliotece graniczy z cudem po czym jak czlowiek zaczyna szukkac glebiej okazuje sie ze podstawowych nie ma i trzeba je sobie rysowac i uczyc sie kolejnej pierdoly aby zrobic glupi projekt, gowno takie ze szkoda gadac usowam badziewie po 3 godzinach siedzenia przy tym postawilem tylko zasilanie ....

  #10 24.10.2016 21:42

a znacie designspark ? całkowicie darmowy, robi pliki przemysłowe i najlepsze - importuje biblioteki i projekty z eagle. jak się go poustawia to projekt idzie całkiem szybko. ja wszystko w nim robię bo umożliwia rysowanie płytki bez schematu

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #9 01.08.2016 23:00

Ja nie wiem co Wy chcecie od tego programu. Działa jak należy i tyle. Żadnej rewelacji, ale taki ten program ma być.

  #8 06.03.2016 23:57

@AlanMaKota (niezalogowany)
Nie dość, że nazwanie kogoś "byłym naukowcem" jest mało eleganckie, to nie bardzo rozumiem cel użycia takiego sformułowania. Bo czy ktoś, po odejściu na emeryturę, staje się osobą niezdolną do uprawiania swojego zawodu?
Jeśli już, to można napisać "emerytowany naukowiec".

  #7 05.03.2016 18:23

"Oprogramowanie stworzone i rozwijane jest przez francuskiego naukowca Jean-Pierre Charrasa na zasadach open source."
To zdanie wymaga poprawy. Jean-Pierre Charras jest już na emeryturze i nie jest jednym programistą, ale jednym z kilku liderów grupy KiCad Developpers odpowiedzialnych za tworzenie tego oprogramowania. Dlatego proponuję:
"Oprogramowanie stworzone przez byłego francuskiego naukowca i wykładowcy Jean-Pierre Charras-a, które obecnie rozwijane jest przez grupę programistów KiCad Developpers, i wydawane na zasadach Open Source."

"W jego skład wchodzi 5 oferujących spore możliwości narzędzi - edytor schematów (eeschema), edytor płytek drukowanych (pcbnew), przeglądarka plików Gerber (gerbview), aplikacja do przypisywania obudów elementów elektronicznych (cvpcb) oraz program do tworzenia elementów graficznych na płytkach (bitmap2component)."
Również do poprawy bo narzędzi jest 6: Eeschema - schematy, Pcbnew - płytki, GerbView - przeglądarka Gerber, PCB Calculator - kalkulator elektronika, Bitmap2Component - jak wyżej, Pl Editor - do edycji obramowań arkuszy projektowych. CvPcb nie jest już samodzielną aplikacją. Ponadto podaję poprawną pisownię nazw tych programów.

"Wszystkie one zarządzane są z poziomu głównego składnika, komponentu kicad."
Proponuję jednak:
"Wszystkie one zarządzane są z poziomu głównego składnika, Menadżera projektu."

Może warto też zmienić nazwę programu na bardziej poprawną: KiCad EDA Suite.

darek_g   9 #6 05.03.2016 08:36

@ginidal: Nie zgadzam się. KiCAD równie dobrze nadaje się do rysowania schematów jak i do układania płytek. Który elektronik robi schematy w jednym programie a płytkę układa w drugim? Używam go od kilu lat. Potwierdzam - najlepszy darmowy program z tej dziedziny.

ginidal   3 #5 05.01.2016 09:37

@Elektroniik (niezalogowany): do rysowania schematów jest masa innych programów ;) tutaj przede wszystkim chodzi o zaprojektowanie płytki PCB

ginidal   3 #4 05.01.2016 09:36

Swego czasu na nim pracowałem i powiem, że do osławionego Altiuma mu brakuje, ale jak na darmowe oprogramowanie jest bardzo dobrym narzędziem dla elektroników.

Jacek7   3 #3 01.08.2015 23:09

Jest już wersja z 30.07.2015.

  #2 08.07.2015 03:35

KiCad to obecnie najlepszy darmowy program do projektowania sch/pcb. Jego główny konkurent Eagle w wersji darmowej ma ograniczenie na maks. rozmiar płytki.

  #1 20.05.2014 21:04

Fajny program do rysowanie schematów polecam!

reklama