KiCad KiCad 5.1.9

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

KiCad to wszechstronny i darmowy pakiet narzędzi, służących do rysowania schematów oraz projektowania płytek drukowanych PCB.

Oprogramowanie stworzone i rozwijane jest przez francuskiego naukowca Jean-Pierre Charrasa na zasadach open source. Bazuje ono ma bibliotece wxWidgets, dzięki czemu uruchomione może zostać na systemach Windows, Linux, Mac OS, Solaris czy FreeBSD. W jego skład wchodzi 5 oferujących spore możliwości narzędzi - edytor schematów (eeschema), edytor płytek drukowanych (pcbnew), przeglądarka plików Gerber (gerbview), aplikacja do przypisywania obudów elementów elektronicznych (cvpcb) oraz program do tworzenia elementów graficznych na płytkach (bitmap2component). Wszystkie one zarządzane są z poziomu głównego składnika, komponentu kicad.

Wszystkie przygotowane z użyciem pakietu KiCad projekty łatwo wyeksportowane mogą być do plików w formatach Postscript, SVG, Gerber RS274D/X, HPGL, DXF i Excellon.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!