r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kilka nowości z Windows 7 już dzisiaj w Viście

Strona główna Aktualności

Serwis Lifehacker pokusił się o przygotowanie artykułu, w którym zebrano kilka ciekawych, nowych funkcji systemu Windows 7 i oprogramowanie, które pomaga uzyskać możliwie podobny efekt już dzisiaj pod systemem Windows Vista.

W Windows 7 jedną z największych rewolucji jest nowy pasek zadań, który oferuje opcję przypinania aplikacji. W Windows Vista, oprócz paska szybkiego uruchamiania (którego nie będzie już w siódemce) podobną funkcjonalność oferuje aplikacja RocketDock, zaś aby uruchomione aplikacje przedstawiane były tylko w postaci ikony można wykorzystać program EnhanceMyVista, który swoją drogą posiada również szereg innych opcji.

Imitację funkcji przyciągania okien z Windows 7 można uzyskać dzięki programowi Winsplit Revolution, zaś dla efektu przeciągania okien znanego z Windows 7 można użyć AeroSnap. Z kolei AeroShake zminimalizuje wszystkie okna oprócz tego, którym akurat potrząśniemy - tak, jak w Windows 7.

Wszystkie przedstawione tu aplikacje są bezpłatne, ale warto pamiętać, że w mniejszym lub większym stopniu wpływają na zachowanie systemu operacyjnego. Polecamy zatem wypróbowanie ich jedynie zaawansowanym użytkownikom, którzy będą potrafili poradzić sobie z ewentualnym przywróceniem poprzedniego stanu systemu. Według najnowszych doniesień premiera Windows 7 już w przyszłym roku, a wraz z nią wszystkie powyższe efekty (i jeszcze więcej) już w pełnej, prawdziwej postaci.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.