Kinza Kinza 6.8.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kinza to zyskująca coraz szersze grono użytkowników, godna polecenia przeglądarka internetowa, która stworzona została przez Japończyków na bazie sprawdzonego od wielu lat projektu Chromium. W odróżnieniu od protoplasty skupia w sobie zestaw funkcji, mających na celu zwiększenie wygodny podczas codziennego korzystania z Internetu w pracy lub domu.

Każdy kto kiedykolwiek korzystał chociażby z Chrome'a nie powinien mieć najmniejszych problemów z obsługą Kinza - większość elementów, w tym interfejs graficzny zostały zaczerpnięte niemal w niezmiennej formie od przeglądarki stworzonej przez Google'a. Z drugiej jednak strony opisywana aplikacja wprowadza kilka godnych uwagi i pożądanych przez użytkowników funkcji, które w głównej mierze skupiają się w obrębie poprawy komfortu pracy z przeglądarką.

Mowa m.in. o obsłudze gestów myszy, pozwalających wygodnie wykonywać różne akcje za pośrednictwem kursora myszy, rozszerzeniu 'Super Drag', które umożliwia otwieranie linku w nowej karcie poprzez jego przeciągnięcie, a także specjalnym panelu wyświetlającym w bocznej części okna przeglądarki nasze ulubione zakładki.

Przeglądarka Kinza udostępniona została dla platformy Windows oraz Mac OS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Gesty myszy, czytnik RSS
Błędy w tłumaczeniu polskim, zdradliwe usuwanie plików z listy
ocena użytkownika
15.04.2020 15:11 • Recenzja do wersji 6.1.2

W ogólnym zarysie jest to Chrome z rozbudowaną obsługą gestów myszy dla wielbicieli gryzoni. Dodatkowo można skorzystać z wbudowanego czytnika RSS. Pomimo deklaracji o innowacyjności program nie powala specjalnie na kolana pomysłowością twórców. Przy lekturze polskiej wersji menu zdarzy nam się tu i ówdzie uśmiech. Najbardziej kłopotliwą rzeczą jest tutaj podwójny przycisk usuwania pobranych plików z listy - tuż obok siebie mamy funkcję usuwającą jedynie wpis (iks) oraz usuwającą właściwy plik (kubełek), co może spowodować znikanie plików.

Takie jak chromium
Prawie brak nowych funkcji w stosunku do chromium
ocena użytkownika
04.03.2019 19:04 • Recenzja do wersji 5.3.1

Jest to prawie 1:1 chrome. Dodaje blisko 0 nowych funkcji ale przynajmniej jest zrobione na nowej wersji chrome. Niektóre żeczy są nowet gorsze niż chrome jak ktoś chcę mieć coś bardzo podobnego do chrome to polecam Brave