r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Klucz pękł po 3 miesiącach...

Strona główna Aktualności

RSA Security poinformował o złamaniu po 3 miesiącach 576-bitowego klucza szyfrującego. Dokonał tego ośmioosobowy zespół z Europy i Stanów Zjednoczonych przy użyciu około 100 komputerów. Zwycięzcy podzielą między siebie nagrodę w wysokości 10 000 USD.

Ośmioosobowy zespół składa się z naukowców narodowości Niemieckiej pracujących w Scientific Computing Institute oraz Pure Mathematics Institute, Holendrów z National Research Institute for Mathematics and Computer Science i Kanadyjczyków, Amerykanów a także Brytyjczyków.

RSA-576 jest określany jako klucz "małej skali" rekomendowany do zabezpieczenia transakcji internetowych oraz łączności bezprzewodowej. Przypominam, że typowym kluczem kryptograficznym jest klucz 1024-bitowy. Następnym wyzwaniem dla kryptologów i matematyków jest klucz 640-bitowy.

RSA uważa konkurs za bardzo ważny czynnik, który pozwala grupom bądź pojedynczym uczestnikom złamać określony klucz zabezpieczający. Wyniki konkursu świadczą o skomplikowaniu algorytmów, jego podatności na ataki i są niezwykle ważne dla całej społeczności zajmującej się kryptografią.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.