Kolejna wersja małej Opery

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarka Opera dla komputerów stacjonarnych pomimo rzeszy miłośników, nie może nawiązać rywalizacji o palmę pierwszeństwa z Firefoksem i Internet Explorerem. Znacznie lepiej ma się Opera na malutkich ekranach.

Wczoraj ukazała się kolejna stabilna wersja, bardzo popularnej, mobilnej przeglądarki Opery - Opera Mini 4.1.

Opera Mini to przeglądarka napisana w języku Java, a jej dużą zaletą jest to, że wszystkie oglądane przez użytkownika strony są wstępnie przetwarzane przez specjalnie do tego celu przygotowany serwer. Dzięki temu możliwe jest efektywne korzystanie ze stron WWW na małym ekranie urządzenia. Pozwala to też na znaczne oszczędności w opłatach za wykorzystany transfer.

Nowa wersja została zoptymalizowana, znacznie przyspieszono odpowiedzi na wywołania stron, przyspieszyło również wyszukiwanie na przeglądanych stronach. W nowej wersji wprowadzono również system podpowiedzi podczas wpisywaniu adresu witryny (podobne rozwiązanie dostępne jest w Firefoksie 3). Opera 4.1 umożliwia zapisywanie stron w celu ich ponownego przeglądania w trybie offline. Pobieranie i wysyłanie danych (np. fotografii) może odbywać się za pośrednictwem przeglądarki - dotychczas niezbędne było opuszczenie przeglądarki co utrudniało znacząco choćby korzystanie z serwisów społecznościowych.

Więcej informacji na temat samej przeglądarki, jak i sposoby jej pobrania na urządzenia mobilne dostępne są na stronie Opera Mini.

© dobreprogramy