r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejne ciekawe zastosowanie Google StreetView — zgadnij gdzie jesteś na GeoGuessr

Strona główna Aktualności

Jeśli akurat pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, a jednak chciałoby się pooglądać coś spoza własnego mieszkania, można pobawić się zgadywanką GeoGuessr Antona Walléna. Strona zabiera nas w losowo wybrane (z puli umieszczonych na StreetView) miejsce na Ziemi i prezentuje widok złożony z panoramicznych zdjęć Google'a. Na mapie z prawej strony należy zaznaczyć, gdzie jesteśmy — im mniej się pomylimy, tym więcej punktów przyzna gra. W każdej turze zadawanych jest 5 pytań.

Zadanie, wbrew pozorom, nie jest trudne. Wystarczy uważnie się rozejrzeć i ruszyć głową, ale może wymagać trochę cierpliwości. Zabawa nie ma limitu czasowego, można więc spokojnie w okolicy poszukać punktów charakterystycznych, odczytać nazwy ulic, a nawet „przejechać się” kawałek w poszukiwaniu drogowskazu… Dla miłośników wirtualnych podróży i geografii taka zabawa może być świetnym sposobem na konstruktywne (bo w końcu zdobywamy tu jakąś wiedzę o Świecie) zabicie czasu, sprawdzenie wiedzy (na przykład o językach, w jakich widnieją napisy) i trening spostrzegawczości. Jedyne, czego może tu brakować, to możliwość sprawdzenia orientacji na ograniczonej przestrzeni — na przykład tylko w jednym mieście lub kraju, co byłoby świetnym testem wiedzy o najbliższej okolicy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.