Pokaż gdzie jesteś z nowymi Mapami Google

Pokaż gdzie jesteś z nowymi Mapami Google

Pokaż gdzie jesteś z nowymi Mapami Google
29.03.2017 12:24

Od jakiegoś czasu dochodziły nas słuchy, że w becie aplikacji Mapy Google jest możliwość zapisywania współrzędnych miejsca, gdzie zaparkowany został samochód. Ta funkcja znikła. Za to w stabilnej wersji aplikacji znalazła się wygodna możliwość udostępniania położenia znajomym. Funkcja ta jest bardzo wygodna i działa bez zarzutu.

Mapy Google od dawna starają się „zgadnąć” na podstawie różnych czynników, gdzie został zaparkowany samochód i automatycznie zapisują to miejsce, jeśli się uda. Jednak ręcznie można zapisać położenie dokładniej, dlatego ta funkcja wzbudziła zainteresowanie wielu osób. Ponadto można było zapisać notatkę, czas (na potrzeby parkomatu) i zdjęcie. Ta funkcja niestety znikła między aktualizacją z wersji beta 9.49.1 do 9.49.2 i póki co nie wróciła. Nie wiadomo czemu została wyłączona, czy z powodu jakiegoś błędu, czy może pomysł został uznany za nietrafiony. Pozostaje mieć nadzieję, że Google nie zrezygnuje z tego świetnego rozwiązania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do stabilnej wersji aplikacji z kolei dotarła już zapowiadana możliwość udostępniania znajomym położenia z poziomu map. Wystarczy wejść do menu i wybrać opcję „Udostępnij lokalizację”, dla ułatwienia oznaczoną jako „Nowa”. Po tym można wybrać czas udostępniania (przez godzinę lub aż do wyłączenia) i kontakty, które otrzymają tę informację. Po drugiej stronie wyświetlone zostanie powiadomienie o tym, że ktoś chce udostępnić położenie i będzie można odpowiedzieć tym samym, ustawiając limit czasowy.

  • Widok Ani
  • Widok Maćka
[1/2] Widok Ani

Poza możliwością śledzenia położenia znajomych można tworzyć odnośniki do udostępniania położenia znajomym przez komunikator, podobnie jak pliki z Dysku Google. Wystarczy wybrać czas i aplikację, do której zostanie wysłany link, na przykład klienta poczty albo komunikator. Rozwiązanie to ma sens nie tylko wtedy, gdy komunikator nie obsługuje wysyłania położenia na własnych zasadach. W przeciwieństwie do jednorazowej wiadomości, udostępniona przez Mapy Google lokalizacja jest na bieżąco aktualizowana.

350197856537700289

Odnośnik można wysłać dowolnym sposobem, nawet SMS-em, a odbiorca będzie mógł zobaczyć bieżące położenie na mapie tak długo, jak aktywne jest udostępnianie w aplikacji na smartfonie. Zarządzanie udostępnianiem położenia jest bardzo łatwe, wygodne i przede wszystkim opcjonalne – jeśli ktoś nie chce, nie musi niczego udostępniać.

Jeśli jeszcze nie macie nowych Map Google na swoim Androidzie, możecie pobrać je z naszej bazy aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)