r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejne wieści o Nougacie: tryb nocny i przyciski funkcyjne wymyślone na nowo

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W ostatnim czasie jasnym stało się, że launcher Google, który trafi na nowe Nexusy, wprowadzi kilka ważnych zmian w elementach nawigacyjnych. Okazuje się jednak, że nie dotyczy to tylko interfejsu graficznego – rozszerzone mają być także możliwości przycisków funkcyjnych samego systemu.

Chodzi dokładniej o środkowy przycisk, który według informacji Android Police, będzie cześciowo reagował na akcje użytkownika związane z usługami Google, a będzie się to odbywało poprzez animacje. Oczywiście wszystko w barwach i stylistyce promowanej i wykorzystywanej przez Google.

W praktyce po przyciśnięciu środkowego klawisza funkcyjnego, domyślne koło zmieni się w kolorowy wielokropek, a to zaś nasuwa skojarzenia z asystentem Google. Można zatem zakładać, że integracja tych elementów nawigacyjnych np. z komendami głosowymi, będzie do Nougata znacznie odtąd bardziej zaawansowana. Trudno także nie skojarzyć tego faktu ze zniknięciem wyszukiwarki z ekranu głównego.

r   e   k   l   a   m   a

A to nie jedyne informacje o nowościach w kolejnym Androidzie, jakie obiegają dziś Sieć, choć większość z nich dotyczy raczej nowych Nexusów niż konkretnie preinstalowanego na nich systemu operacyjnego. Wiadomo już bowiem, że na produkowanych przez HTC urządzeniach będzie dostępna funkcja, która ucieszyła wielu użytkowników iOS-a.

Chodzi mianowicie o tryb nocny wyświetlacza, który ogranicza emisję niebieskiego światła i redukuje wpływ korzystania ze smartfona na higienę snu. Możliwe będzie uruchomienie trybu nocnego ręcznie, jak i ustawienie automatycznego dostosowania ustawień podświetlenia do cyklu dobowego. Android Nougat ma mieć premierę jeszcze w tym miesiącu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.