Aktualizacja Opery na Androida: tryb nocny, motywy i nowe powiadomienia

Aktualizacja Opery na Androida: tryb nocny, motywy i nowe powiadomienia
Oskar Ziomek

11.06.2018 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mobilna wersja przeglądarki Opera została niedawno zaktualizowana. Użytkownicy Androida mogą już z niej korzystać i sprawdzać możliwości nowych funkcji. A te po pierwsze są przydatne, a po drugie w tym przypadku trudno ich nie zauważyć – najnowsza wersja pozwala korzystać z trybu nocnego i motywów, choć nie są to jedyne nowości.

Mowa o Operze w wersji 46, której nowości twórcy opisują na blogu. Najważniejsza zmiana to najprawdopodobniej tryb nocny. Dzięki niemu możliwa jest zmiana kolorystyki elementów interfejsu i przyciemnienie stron, by przyjemniej czytało się je w ciemnym otoczeniu i by nie raziły oczu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Szczegóły działania tej funkcji można skontrolować w ustawieniach. Użytkownik ma tu do dyspozycji suwak, za którego pomocą może ustalić poziom jasności trybu nocnego. Co ciekawe, używanie tego trybu nie musi się wiązać z koniecznością korzystania z ciemnego motywu, choć oczywiście efekt będzie wówczas lepszy. Mimo to użytkownicy preferujący jasne kolory interfejsu mogą sobie takich zażyczyć i trybem nocnym tylko przyciemniać jasność wyświetlacza.

Kolejna nowość to natomiast wspomniane już przy okazji trybu nocnego motywy, choć te mogą być rozczarowujące dla osób, które liczyły na personalizację na miarę przeglądarek desktopowych. Opera udostępnia tu bowiem tylko możliwość wyboru jasnego, ciemnego lub klasycznego motywu, w którym pojawia się czerwony akcent kolorystyczny w górnej części aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zmiany związane z interfejsem to jednak w nowej Operze nie wszystko. W przeglądarce pojawiło się również nowe powiadomienie, które poinformuje o uruchomionych w tle kartach w trybie prywatnym oraz udogodnienia związane z paskiem adresu. Można stąd teraz uruchamiać skaner kodów QR oraz wygodnie kopiować i wklejać adresy tylko jednym dotknięciem. W ustawieniach z kolei pojawiła się możliwość rezygnacji z proponowanych wyników wyszukiwania. Jak informuje Opera, możliwość ta znalazła się tutaj w wyniku wielu próśb użytkowników.

Operę w najnowszej wersji można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Poza opisywaną tu edycją na Androida, dostępna jest również dla komputerów z Windowsem oraz systemem macOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)