Kolejny boom dotcomowy?

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa największe portale notowane na warszawskiej giełdzie - Grupa Onet i Interia - podrożały w środę o 13 proc., a ich kursy osiągnęły rekordowe poziomy. Na całym świecie firmy internetowe znów mają swoje wielkie dni - informuje portal Gazeta.pl.

U schyłku hossy internetowej w lutym 2001 r. kurs akcji Interii osiągnął 26 zł, by latem 2002 r. spaść do dziesięciokrotnie niższego poziomu. Wtedy na światowych giełdach internetowa bańka nadmuchana przez inwestorów wierzących w przyszłość nowych technologii była ledwie wspomnieniem, a spółki internetowe znalazły się na samym dnie.

Teraz internetowa hossa wróciła do Polski. W środę kurs Interii w cuglach przekroczył maksimum sprzed pięciu lat, osiągając 26,8 zł za akcję. A jeszcze trzy miesiące temu akcje portalu z Krakowa można było kupić po 11 zł. Kurs akcji Grupy Onet, właściciela największego w Polsce portalu Onet.pl, zaczął rosnąć jeszcze wcześniej, a w ostatnich dniach przyspieszył, osiągając w środę 108,50 zł. Oznacza to wzrost o ponad jedną trzecią tylko w ciągu półtora tygodnia tego roku.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Hossa w internecie opublikowanym na łamach portalu Gazeta.pl

© dobreprogramy
s