Kolejny nalot Policji na wrocławską giełdę elektroniczną

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak zauważył ostanio w komentarzach jeden z czytelników vortalu, dolnośląska i śląska Policja ostatnio najskuteczniej tępi piratów, a przynajmniej najczęściej o takich działaniach informuje. Tym razem wrocławscy policjanci zatrzymali sześć osób, które prowadziły nielegalnie sprzedaż pirackich programów i filmów.

W ostatnią niedzielę, funkcjonariusze dokonali kontroli terenu placów targowych i giełd we Wrocławiu. Podczas przeprowadzonej kontroli w okolicach giełdy elektronicznej przy ul. Robotniczej, funkcjonariusze zatrzymali sześć osób - mieszkańców Wrocławia i Legnicy w wieku: 17 - 30 lat. Zatrzymani oferowali do sprzedaży nielegalnie skopiowane płyty CD i DVD z nagranym oprogramowaniem, grami i filmami. Łącznie zabezpieczono 714 płyt.

Zatrzymanym osobom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Wrocław Stare Miasto.

Poprzedni nalot na wrocławską giełdę przeprowadzono 12 czerwca b.r. Wtedy zatrzymano 7 osób i zabezpieczono blisko 1300 pirackich płyt.

© dobreprogramy
s