Kolorgenerator 1.1.0.3

Strona główna Windows Programowanie Narzędzia pomocnicze dla webmasterów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bardzo przydatny programik dla osób zajmujących się grafiką, w szczególności tych które zajmują się tworzeniem grafiki na potrzeby stron internetowych. Kolorgenerator umożliwia sprawdzanie lub dobranie koloru na podstawie dowolnego punktu z pulpitu komputera, a także konwersję pomiędzy różnymi standardami zapisu (HTML, RGB, VC, VB, CMYK, JAVA, PASCAL, HSV). Przygotowana paleta kolorów może być łatwo wyeksportowana do jednego z popularnych formatów (ACT, PAL, ACO, GPL) lub w postaci tekstowej wg wybranego standardu. Dzięki w miarę prostemu interfejsowi oraz wbudowanemu systemowi pomocy można szybko opanować jego obsługę.

Główne funkcje i zalety programu

- wybór koloru z palety RGB
- wybór koloru z palety tzw. bezpiecznych kolorów internetowych (Web Safe Colors)
- pobieranie koloru z dowolnego punktu pulpitu, dostępna jest także opcja umożliwiająca pobieranie koloru z pulpitu poprzez okno programu Kolorgenerator, dostępnych jest 14 stopni powiększenia, istnieje możliwość seryjnego pobierania kolorów z pulpitu
- tworzenie przejścia między dwoma dowolnymi kolorami (precyzja przejścia zależna jest od ilości wybranych buforów kolorów od 1 do 255)
- tworzenie przejścia do bieli i czerni dla wybranego koloru, przydatne do robienia np schematów kolorów dla styli CSS
- kopiowanie kolorów między buforami
- wymiana kolorów między buforami
- dobieranie kolorów kontrastowych do wybranego koloru
- eksport przygotowanej palety kolorów w popularnych formatach: ACT - tablica kolorów, PAL - paleta kolorów Microsoft, ACO - Photoshop swatches, GPL - paleta kolorów dla GIMP'a
- import palety kolorów z formatów: ACT i PAL
- eksport kolorów (pojedynczego czy też całego zestawu) do schowka systemowego w postaci txt wg zadanego formatu. Dostępne formaty kolorów to: HTML, RGB, MS VC++, MS VB, CMYK, JAVA, PASCAL, HSV/B, istnieje też dzięki możliwości edycji dowolność w przebudowie ww formatów oraz możliwość tworzenia zupełnie nowych wg indywidualnych potrzeb użytkownika.
- przycinanie wybranego koloru do odcieni szarości wg wybranej składowej koloru
- tworzenie nowego losowego koloru wg wybranych kryteriów
- aktywacja tzw. klawisza HOTKEY, dzięki któremu w szybki sposób możemy przywołać/ukryć okno programu
- parkowanie okna programu do rogów pulpitu
- przeprowadzana "na bieżąco" konwersja do palety kolorów Web Safe
- program przy pierwszym uruchomieniu ma dostępne 16 buforów kolorów, istnieje możliwość zwiększenia ich liczby do 256
- dowolna możliwość manipulacji kolorem w zakresach RGB lub HSV, w zakładce RGB można także podać kolor bezpośrednio go wpisując w postaci dziesiętnej lub szesnastkowej.

Uwaga!

W programie wbudowany jest system pomocy, wystarczy umieścić kursor myszki nad dowolnym przyciskiem / obiektem i chwilę poczekać aż ukaże się odpowiedni opis.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, łatwy w obsłudze, duży zasób zawartych w nim opcji, pomoc techniczna
dawno nie aktualizowany.
ocena użytkownika

Bardzo sobie chwale ten mały program, przeznaczony dla początkujących grafików, chociaż i bardziej zaawansowani adepci tej sztuki mogą docenić jego walory. Najlepiej się sprawdza na potrzeby stron internetowych, można na nim też sprawdzić dobranie koloru z dowolnego miejsca pulpitu komputera, a także konwersje pomiędzy różnymi standardami zapisu. Dużą jego zaletą jest wbudowany system pomocy, wystarczy umieścić kursor nad dowolnym przyciskiem i automatycznie pojawi się odpowiedni opis pomagający nam w poznaniu programu. Reasumując bardzo rzetelny program, o dużym potencjale twórczym, szkoda tylko że dawno nie aktualizowany.

13.05.2016 22:29 | Recenzja do wersji 1.1.0.3

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #12 03.07.2016 23:29

@80mentor: Dokładnie pomimo braku aktualizacji program w dalszym ciągu sprawdza się wyśmienicie.

Dementor   38 #11 16.05.2016 22:51

Korzystam z niego, i złego słowa nie powiem.

  #10 17.03.2011 16:19

fajne nawet nawet

  #9 27.02.2011 15:38

Lepsza jest ColorMania

  #8 15.08.2006 15:24

Program jest świetny, łatwy w obsłudze, intuicyjny, ma wiele przydatnych opcji z których uczę się korzystać sukcesywnie. Widać ogrom pracy włożonej w aplikację, polecam każdemu grafikowi i webdeveloperowi. Czasem nawet używam go jako lupy, aby przyjrzeć się szczegółom layoutu strony WWW lub aplikacji.

  #7 13.08.2006 13:42

jak dziala to cos

  #6 25.05.2006 18:41

dla mnie ten program mało konkretny ;|

  #5 16.07.2005 21:20

Faktycznie programik najlepszy w swojej klasie

  #4 20.06.2005 11:12

Widziałem wiele tego typu programów ale ten jest BEZKONKURENCYJNY. Ma kilka irytujących niedociągnięć ale pod względem możliwości to #1.

I jeszcze jedna ważna rzecz: zgłosiłem kilka uwag autorowi i co się okazuje? Już w najbliższej wersji zostanie większość z nich uwzględniona!!

Wielkie dzięki za kawał DOBREGO softu!!

  #3 17.06.2005 15:44

Daj znac autorowi, na moje zyczenie dorobil mi opcje na ktorej mi zalezalo :)

  #2 16.06.2005 10:42

Dziwne, ze programik z tyloma opcjami jest tak mało intuicyjny. Chwilke trzeba poświęcić żeby znaleźć to co nas interesuje.
Paleta kolorów wg. mnie powinna być domyślnie w oknie.

  #1 15.06.2005 18:51

Bardzo ciekawy program. Bravo !!!