Kompatybilność Windows Vista

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak podaje Marcin Górny na łamach swojego blogu Testers Paradise, Microsoft rozpoczął beta testy nowej, 5-tej wersji narzędzia Application Compatibility Toolkit (ACT).

Microsoft Application Compatibility Toolkit (ACT) w dotychczasowej wersji (4.1) to bezpłatny pakiet narzędzi administracyjnych, służący do sprawdzania zgodności aplikacji z systemami Windows XP z SP2 i Windows Server 2003 przed ich migracją na te systemy. W skład pakietu wchodzą: Application Analyzer - łatwy w obsłudze zestaw narzędzi do inwentaryzowania i raportowania kompatybilności aplikacji, Internet Explorer Compatibility Evaluator - pomagający odnaleźć problemy z kompatybilnością z IE w systemie Windows XP z SP2 oraz Compatibility Administrator - dający dostęp do poprawek umożliwiających uruchamianie starszych aplikacji. Do pakietu dołączony jest obszerny przewodnik Application Compatibility Toolkit Framework.

Wersja 5.0 będzie ukierunkowana pod kątem nowego systemu Windows Vista i zintegrowanej z nim przeglądarki Internet Explorer 7.

Rejestracja do beta-testów możliwa jest poprzez stronę Microsoft Connect.

© dobreprogramy
s