Koniec domowej sielanki z pirackim oprogramowaniem c.d.

Strona główna Aktualności

O autorze

Kiedy pod koniec ubiegłego roku w sieci rozprzestrzeniła się informacja o kontrolach oprogramowania jakie przeprowadza lubuska Policja w prywatnych mieszkaniach, Internauci wpadli w zbiorowy popłoch. Na wszystkich forach internetowych żarliwie dyskutowano na ten temat, pojawił się strach... Po jakimś czasie sprawa ucichła i wydawać by się mogło, że była to jednorazowa i pokazowa akcja Policji - nic bardziej mylego. Okazuje się bowiem, że zwalczaniem piractwa Policja nadal sukcesywnie się zajmuje, coraz częściej kontrolując prywatne mieszkania.

Ciekawa informacja dotarła do naszych kolegów z redakcji serwisu Jama Mastaha od jednego z jej czytelników z miejscowości Tychy. Otóż, jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy faktycznie historie o policjantach przeszukujących mieszkania prywatne to zwykłe plotki, może się już dłużej nie dręczyć - to fakt. Według nieoficjalnych informacji, w Tychach wszystko zaczęło się od huba p2p Direct Connect pracującego w sieci lokalnej operatora Media-Com. U providera zjawili się panowie z pokaźną listą numerów IP użytkowników i grzecznie poprosili o adresy domowe abonentów. Następnie, z postanowieniem przeszukania (zobacz skany: str 1, str 2), które wydała Prokuratura w Tychach, przystąpili do wykonywania "czynności" (relacja czytelnika sugeruje sceny jak z amerykańskich filmów, w efekcie których z mieszkań skonfiskowano dyski twarde i płyty).

Policyjnych kontroli w prywatnych mieszkaniach należy więc spodziewać się coraz więcej. Nie będą to już prawdopodobnie tak spektakularne akcje, jak ta z końca ubiegłego roku, ale idące w normalnym toku dochodzenia, w wyniku których kolejnym osobom będą grozić wyroki do 5 lat ograniczenia wolności...

© dobreprogramy
s