Snapchat po aktualizacji: koniec z limitem czasowym snapów

Snapchat po aktualizacji: koniec z limitem czasowym snapów

Snapchat po aktualizacji: koniec z limitem czasowym snapów
Oskar Ziomek
10.05.2017 08:38, aktualizacja: 10.05.2017 09:13

Snapchat nie planuje pozostawać w tyle w stosunku do Facebooka, który skrupulatnie kalkuje funkcje. Aplikacja otrzymała właśnie sporą i być może przełomową aktualizację, wprowadzającą do usługi kilka nowych elementów. Najważniejszy z nich może być kontrowersyjny: od teraz możliwe jest wysyłanie snapów bez limitu czasowego – czy pozbawienie aplikacji tak specyficznej cechy, jaką była ulotność przekazywanych treści, wpłynie pozytywnie na jej popularność?

Funkcja trafia do komunikatora, ale nie wypiera dotychczas istniejących opcji ograniczania snapów do maksymalnie 10 sekund widoczności, wybór pozostawiając użytkownikom. Warto przy tym dodać, że niezależnie od czasu, po zamknięciu udostępnionego zdjęcia czy filmu, podobnie jak dotychczas, snap zniknie na zawsze.

Obraz

Zdaniem twórców programu sukces jest gwarantowany, choć trzeba przyznać, że polowanie na snapy znajomych w gotowości do wykonania zrzutu ekranu w razie potrzeby zachowania zdjęcia na dłużej miało swój urok.

Wszyscy kiedyś poczuliśmy frustrację, nie mogąc w pełni nacieszyć się snapem – nawet po jego ponownym odtworzeniu. Chcieliśmy, byś miał możliwość pozwolenia odbiorcy cieszyć się twoim snapem tak długo, jak zechce.

To jednak nie jedyna zmiana, jaka pojawiła się w aktualizacji. Kolejną nowością jest opcja wysyłania zapętlonych filmów. W praktyce stanowi więc rozszerzenie braku ograniczenia czasowego – wysłany w ten sposób snap będzie się automatycznie odtwarzać w pętli, dopóki odbiorca ręcznie go nie zamknie. Nowa jest również możliwość rysowania przy pomocy emoji:

Obraz

Ostatnia zmiana związana jest natomiast bezpośrednio z edycją zdjęć. Algorytmy aplikacji są teraz w stanie usunąć z fotografii dowolny zaznaczony fragment, wycięty kawałek uzupełniając odpowiednim tłem. Dzięki temu, jeśli na nasze selfie na plaży wtargnie niechciana mewa, będzie ją można „bezboleśnie” ze zdjęcia wymazać.

Aktualizacja jest spora, ale z pewnością spośród wszystkich udostępnionych w niej nowości, najwięcej emocji wzbudzi opcjonalne zniesienie limitów czasowych. Czy rzeczywiście tak charakterystyczne dla snapów ograniczenie czasowe było dotychczas dla wielu użytkowników dyskwalifikującą wadą i dopiero po zmianach przekonają się do skorzystania z programu?

Najnowsze wersje Snapchata możecie jak zwykle pobrać z naszej bazy. Dostępna jest wersja na Androida oraz dla iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)