Koniec oficjalnego wsparcia na forach dla Windowsa 7 i 8.1 – Microsoft ma dość

Koniec oficjalnego wsparcia na forach dla Windowsa 7 i 8.1 – Microsoft ma dość

Koniec oficjalnego wsparcia na forach dla Windowsa 7 i 8.1 – Microsoft ma dość
12.06.2018 10:10, aktualizacja: 13.06.2018 13:16

Dla większości użytkowników świadczone przez Microsoftwsparcie techniczne dla w większości płatnego przecieżoprogramowania było raczej symboliczne. Najbardziej realnym sposobemuzyskania pomocy od firmy pozostawały oficjalne fora wsparcia, naktórych można było się np. poskarżyć, jak to kolejnaaktualizacja popsuła system i czekać, aż ktoś z Redmond w tejsprawie zabierze głos. Niestety z tą formą wsparcia pożegnająsię już niebawem wszyscy użytkownicy nieco starszegooprogramowania Microsoftu – ich głos na forach będzie głosemwołającego na puszczy.

Microsoft ogłosił, że od lipca kończy z świadczeniem wsparciatechnicznego poprzez oficjalne fora dla Windowsa 7,Windowsa 8.1 oraz Windowsa 8.1 RT, a także licznych innychproduktów, w tym Microsoft Office 2010 i 2013, Internet Explorera 10czy antywirusa Microsoft Security Essentials. Koniec wsparcia w tensposób dotknie też sprzętu: komputerów Surface Pro, SurfacePro 2, Surface RT i Surface 2, smartopaski Microsoft Band oraznieszczęsnego odtwarzacza Zune.

Koniec wsparcia oznacza w tym wypadku koniec *proaktywnychprzeglądów, monitorowania, odpowiadania czy oznaczania odpowiedzina pytania – *dowiadujemy sięz wpisuna oficjalnym forum społeczności Microsoftu.

Co prawda firma z Redmondpozwoliła użytkownikom dalej uczestniczyć w dyskusjach na tematyzwiązane z większością wspomnianych produktów. Ba, nawetzapewnia, że będzie te dyskusje moderować, aby zagwarantować, żerozmowy przebiegają w bezpiecznym i pozytywnym środowisku.Jednak fora dotyczące Microsoft Band i Zune zostaną zamknięte nadobre, będzie można je tylko przeglądać.

Wyjście Microsoftu z forówwsparcia dla oficjalnie przecież wciąż wspieranych, komercyjnychproduktów brzmi jak kiepski żart, szczególnie jeśli porównamy todo poziomu wsparcia dla niszowego komercyjnego oprogramowania, gdzieczęsto jego autorzy są na wyciągnięcie ręki.

Nijak to się też nie umywa dowsparcia dla popularnych darmowych i wolnych systemów: przykładowoużytkownicy takiego Ubuntu 14.04, systemu będącego w analogicznejsytuacji co Windows 7 (jedynie łatki z aktualizacjami bezpieczeństwai poprawkami), wciąż cieszą się uwagąi pomocą ze strony moderatorów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)