Kontrola szybkości odtwarzania w YouTube na Androida tuż za rogiem

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Coraz więcej przydatnych treści w Sieci dostępnych jest jedynie w formie wideo – doczekaliśmy czasów, w których wielu ludzi po prostu słabo czyta, woląc słuchać i patrzeć. Multimedialny format ma swoje zalety, ale ma też jedną fatalną wadę, przyswaja się go bardzo powoli. Na szczęście webowy odtwarzacz YouTube od dawna pozwala na nawet dwukrotne przyspieszenie odtwarzania tych wszystkich poradników i przewodników. Przyswajanie przyspieszonych materiałów może być trudne, ale można przywyknąć, funkcja naprawdę się przydaje. A jak już się przyzwyczaimy, to ze zdziwieniem zauważymy, że na smartfonach i tabletach przyspieszania nie ma. Jeszcze nie ma.

Blog 9to5Google donosi, że firma z Mountain View rozpoczęła testy kontroli szybkości odtwarzania w androidowej aplikacji YouTube. Funkcja pojawiła się w aktualizacji skierowanej do niewielkiej liczby użytkowników smarfonów Pixel, w wersji 12.29.57 aplikacji.

Wywołanie kontrolek szybkości odtwarzania odbywa się w zwyczajny sposób, po dotknięciu przycisku trzykropka w prawym górnym narożniku aplikacji YouTube. Do tej pory można było w ten sposób zmienić jakość odtwarzania, włączyć napisy, przełączyć na widok dla gogli Cardboard. Nowa opcja „Speed” oferuje te same szybkości odtwarzania, co aplikacja webowa, tj. od 0,25× do 2×.

Oczywiście bowiem nie tylko przyspieszanie może być użyteczne: szczególnie w materiałach edukacyjnych, demonstrujących manualne czynności, możliwość obejrzenia materiału w nawet czterokrotnym spowolnieniu może być bezcenna.

Póki co kontrola szybkości odtwarzania nie działa w innych niż Pixel smartfonach, nawet jeśli pobierzemy najnowszą wersję 12.29.57 – np. poprzez naszą bazę aplikacji na Androida.

© dobreprogramy