Korea Południowa karze Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft musi zapłacić 32 miliony dolarów kary - tak kończy się procedura antymonopolowa prowadzona w Korei Południowej. Według tamtejszych urzędników korporacja nie powinna umieszczać w swoim systemie operacyjnym komunikatora Windows Messenger. Ponadto koreańscy urzędnicy nakazali producentowi, aby umożliwił firmom trzecim na osadzanie wewnętrz systemu Windows własnych, alternatywnych rozwiązań.

Windows Media Server, Media Player i Internet Messenger stanowiły przeszkodę dla konkurencji i prowadziły do umocnienia monopolu Microsoft na rynku - powiedział Kang Chul-kyu, przewodniczący Komisji Równości Handlu w Korei Południowej. Cała sprawa została zaś zainicjowana przez firmę Daum Communications, która złożyła skargę na nieuczciwe, jej zdaniem, poczynania korporacji.

Korea Południowa to nie jedyne zmartwienie giganta z Redmond - z podobnymi problemami cały czas boryka się w Unii Europejskiej. Microsoft wyraził swoje rozczarowanie werdyktem koreańskiej Komisji i zapowiedział odwołanie. Jak na ironię, wiadomość o ukaraniu firmy nadeszła niedługo po tym, jak ta ogłosiła chęć zwiększenia inwestycji w tym rejonie Azji oraz zatrudnienia dodatkowych 7 tysięcy specjalistów.

© dobreprogramy
s