Koronawirus: Microsoft zmuszony do zamknięcia wszystkich swoich sklepów

Koronawirus: Microsoft zmuszony do zamknięcia wszystkich swoich sklepów

Microsoft zamyka sklepy Microsoft Store, ale zapłaci regularną pensję swoim pracownikom, fot. Robert Alexander/Getty Images
Microsoft zamyka sklepy Microsoft Store, ale zapłaci regularną pensję swoim pracownikom, fot. Robert Alexander/Getty Images
17.03.2020 10:44, aktualizacja: 19.03.2020 12:31

Wczoraj na łamach dobrychprogramów informowaliśmy o tym, że Apple zamyka wszystkie swoje sklepy (Apple Store) na świecie poza Chinami, gdzie akurat otworzył je ponownie. Microsoft co prawda nie ma aż tylu swoich placówek na świecie, co gigant z Cupertino, ale nie zwalnia go to z odpowiedzialności.

Wszystkie sklepy Microsoft Store zamknięte, ale pracownicy otrzymują wynagrodzenie

Na terenie całych Stanów Zjednoczonych jest 107 firmowych sklepów Microsoftu. Placówki te znajdują się również poza USA, w Australii, Kanadzie, Portoryko oraz Anglii.

Microsoft ogłosił, że wszystkie filie Microsoft Store będą zamknięte do odwołania ze względu na sytuację dotyczącą koronawirusa COVID-19. Jako że sytuacja dotyczy w największej mierze Ameryki, warto podkreślić, że tamtejszy rząd zaleca ograniczanie zgromadzeń do maksimum 10 osób.

Firma z Redmond jednocześnie zaznacza, że nadal można liczyć na obsługę techniczną z jej strony na oficjalnej witrynie microsoft.com.

Warto podkreślić, że pomimo decyzji o zamknięciu sklepów, Microsoft będzie opłacał pracowników placówek. Ponadto Microsoft wspólnie z Linkedin, Facebookiem, Google, YouTube, Twitterem i Redditem ma zajmować się zwalczaniem dezinformacją oraz próbami wyłudzeń pieniędzy/prywatnych danych w internecie.

Amerykańska korporacja niedawno uruchomiła na platformie Bing mapę, na której można śledzić sytuację związaną z pandemią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)