Apple warte więcej niż Google i Microsoft razem wzięte

Apple warte więcej niż Google i Microsoft razem wzięte

Apple warte więcej niż Google i Microsoft razem wzięte
11.02.2015 14:04, aktualizacja: 16.02.2015 12:38

Apple ma nie lada powody do zadowolenia. W tym tygodniu akcji firmy są warte rekordowe 122,02 dolarów. W efekcie wartość korporacji jako pierwsza w historii przekroczyła granice 700 miliardów dolarów.

2014 był dla Apple rokiem rekordów. Tylko w czwartym kwartale wzrost sprzedaży komputerów z jabłkiem wzrósł o 14% w stosunku do tego samego okresu w roku 2013. Ponadto specjaliści prognozują, że sprzedaż w tym roku wzrośnie do ponad 20 mln sztuk. Zbliża się także premiera iWatcha, który jako nowa kategoria produktów, zapewne pozytywnie wpłynie na wyniki firmy.

Wartość firmy na przestrzeni ostatnich pięciu lat rosła w imponującym tempie. Jeszcze w marcu 2010 roku Apple było warte 200 mld dolarów. Bariera 500 miliardów została natomiast przekroczona już niecałe dwa lata później.

Obraz

Jak wycena Apple na poziomie przekraczającym 700 miliardów dolarów prezentuje się na tle pozostałych liderów IT? Ponad dwukrotnie lepiej – biorąc pod uwagę, że wartość Google to 358 mld dolarów, a Microsoftu 347 miliardów, jasnym staje się, że producent iPhone'ów może już być wart więcej niż jego najwięksi konkurenci razem wzięci.

Można się spodziewać, że takie wyniki Apple będą niosły za sobą także korzyści dla użytkowników i potencjalnych użytkowników. Jak pisaliśmy kilka dni temu umacnianie się pozycji Apple może – choć biorąc pod uwagę priorytet, jakim jest dla Apple'a wysoka jakość, a nie niska cena, wcale nie musi – poskutkować obniżeniem cen produktów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)