r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krita Animation Edition 2.9.9.2 Beta

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Krita Animation Edition to testowa wersja programu do malowania Krita, wyposażona w narzędzia do ręcznego tworzenia animacji.

Poza znanymi z Krity narzędziami znajdziemy tu trzy nowe Dockery, ufundowane na Kickstarterze: Animation, Timeline i Onion Skins. Można je umieścić w dowolnym miejscu przestrzeni roboczej i z ich pomocą kontrolować animacje. Timeline to klasyczny widok kolejnych klatek animacji na osi czasu, Onion Skin to oczywiście widok kilku sąsiadujących klatek jednocześnie, panel Animation zaś kontroluje odtwarzanie.

r   e   k   l   a   m   a

Jeśli komputer daje możliwość skorzystania z OpenGL 3.0 lub nowszego, można skorzystać także z opcji Instant Preview Mode. Dzięki temu podczas korzystania z wymagających większych obliczeń narzędzi program renderuje podgląd na żywo na mniejszej kopii obrazka, precyzyjny wygląd zaś oblicza w tle. Różnicę w responsywności odczujemy podczas malowania, przesuwania fragmentów rysunku, korzystania z kształtów geometrycznych i filtrów.

Ogromna część silnika Krity została tu przepisana, by narzędzia mogły korzystać z renderowania w tle. Dzięki temu wiele obliczeń związanych z powstającym dziełem wykonuje się, gdy użytkownik nie maluje. Zamiast pracować pełną mocą cały czas, Krita będzie wykonywać trudne zadania, gdy artysta będzie wybierał kolejny pędzel.

Krita Animation Edition powstała na bazie Krity 2.9. Finalna wersja będzie bazowała na nadchodzącej Kricie 3.0.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Krita wchodzi w świat animacji za pieniądze użytkowników

10
OPROGRAMOWANIE 26.11.2015 | Anna Rymsza

Zespół tworzący Kritę, bardzo dobry, otwarty program do malowania, udostępnił testowe wydanie Krita Animation Edition. To odmiana programu, w której znalazły się udogodnienia dla tworzących animacje, ufundowane dzięki zbiórkom na Kickstarterze. Krita Animation Edition powstała na bazie Krity 2.9. Finalna wersja będzie bazowała na nadchodzącej Kricie 3.0. Z punktu widzenia użytkownika Krita do animacji niewiele różni się od tej zwykłej. W ustawieniach znajdziemy trzy nowe Dockery: Animation, Timeline i Onion Skins. Można je umieścić w dowolnym miejscu przestrzeni roboczej i z ich…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
NevAphrodite   2 #2 11.12.2017 16:26

@ste-fan: Mam pytanie czy Program się jeszcze rozwija ?

boję się go pobrać D:

ste-fan   13 #1 27.11.2015 18:16

ciekawy projekt i nawet przyjemnie się w nim pracuje

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.