r   e   k   l   a   m   a
reklama

Krytyczny biuletyn MS08-067 dla Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft wydał dodatkowy biuletyn zabezpieczeń oznaczony numerem MS08-067 opisujący problem w usłudze Server. Eksploatacja luki polega na wysłaniu do serwera specjalnie spreparowanego zapytania RPC, co może prowadzić do zdalnego wykonania kodu i w efekcie do przejęcia kontroli nad atakowanym systemem.

W systemach Windows 2000, Windows XP oraz Windows Server 2003 nie jest wymagane uwierzytelnianie. W systemach Windows Vista i Windows Server 2008 eksploatacja problemu wymaga posiadania ważnych poświadczeń, przez co tam luka została oznaczona jako "ważna".

Nieczęsto zdarza się, by Microsoft wyłamywał się z praktyki comiesięcznego publikowania biuletynów zabezpieczeń. Tym razem jednak luka została oceniona na tyle poważnie, że poprawka nie mogła czekać. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Data wydania kolejnych, listopadowych biuletynów zabezpieczeń pozostaje bez zmian i przypada na 11 listopada, czyli jak zwykle drugi wtorek miesiąca.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTak wygląda historia PlayStation. Kiedy będzie PS5? Jeszcze długo poczekamy