Kwietniowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft w kwietniu wydał osiem biuletynów zabezpieczeń, w tym pieć oznaczonych jako krytyczne.

Wszystkie krytyczne biuletyny opisują problemy mogące pozwolić na zdalne wykonanie kodu. I tak biuletyn MS08-018 dotyczy usterki w Microsoft Project, MS08-021 opisuje lukę w GDI, MS08-022 poświęcony jest problemowi w silniku VBScript i JScript, natomiast MS08-023 to aktualizacja zabezpieczeń ActiveX. Ostatnia krytyczna poprawka z kwietniowej odsłony to MS08-024, skumulowana aktualizacja zabezpieczeń dla Internet Explorer.

Spośród ważnych biuletynów, MS08-020 dotyczy usterki w DNS Client mogącej umożliwić podszywanie się, MS08-025 rozwiązuje problem w jądrze systemu Windows pozwalający na podniesienie uprawnień, zaś MS08-019 poświęcony jest luce w zabezpieczeniach Microsoft Visio mogącej pozwolić na zdalne wykonane kodu.

Wydanie kolejnych, majowych biuletynów zabezpieczeń planowane jest na wtorek, 13 maja, natomiast ich zapowiedź powinna ukazać się w czwartek, 8 maja.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza